Partner serwisu

Ryanair: Otwarcie sezonu w Łodzi. Ateny znów w siatce

Aleksander Domański 18.04.2019

Ryanair: Otwarcie sezonu w Łodzi. Ateny znów w siatce
fot. Łódź Airport
Niskokosztowy irlandzki przewoźnik świętował wczoraj w Łodzi oficjalne rozpoczęcie sezonu letniego oraz powrót połączenia z Atenami. W letniej siatce Ryanaira z Łodzi znajdują się cztery kierunki: Ateny, Londyn, Dublin i East Midlands.
– Cieszymy się rozpoczęcia sezonu letniego i powrotu trasy do Aten. Połączenie będzie realizowane raz w tygodniu (w soboty). Z okazji inauguracji sezonu letniego oraz powrotu trasy do Aten wprowadzamy do sprzedaży bilety na loty od maja do lipca już od 85 zł – mówi Olga Pawlonka, dyrektor komunikacji Ryanaira w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach.

W tym roku Irlandczycy chcą obsłużyć na lotach z/do Łodzi 200 tysięcy pasażerów. Dla porównania w całym 2018 r. z usług łódzkiego portu skorzystało 218 tys. podróżnych.  Zrealizowanie założeń niskokosztowych linii, rozwijająca się współpraca z Lufthansą oraz nowości w połączeniach czarterowych powinny zapewnić lotnisku w Łodzi drugi rok z rzędu ze wzrostami ruchu pasażerskiego.

– Ubiegłoroczne dobre wyniki połączenia Ryanair z Łodzi do Aten zaowocowały wcześniejszym powrotem tego połączenia do siatki łódzkiego lotniska – loty wykonywane są już od początku kwietnia. Bardzo nas cieszy, że przewoźnik utrzymał i w tym roku bardzo promocyjne bilety na wyloty z Łodzi, zaczynające się od 85 zł. W 2018 r. w ruchu niskokosztowym z łódzkiego lotniska skorzystało o blisko 4 proc. więcej pasażerów niż w roku 2017, to m.in. zasługa pierwszej „południowej” nowości Ryanaira z Łodzi do Aten – komentuje Anna Midera prezes zarządu Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta.

Grecja była 15. najpopularniejszym kierunkiem lotów z Polski w 2018 roku. Podniebne podróże znad Wisły do kolebki cywilizacji europejskiej skusiły 589 801 osób do zakupu biletów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony