Partner serwisu

Ryanair opuści giełdę w Londynie. Brexit i regulacje UE wymusiły decyzję przewoźnika

Rafał Dybiński 19.11.2021

Ryanair opuści giełdę w Londynie. Brexit i regulacje UE wymusiły decyzję przewoźnika
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Ryanair potwierdziły wyjście z giełdy w Londynie - informuje "Financial Times". Tani przewoźnik dostosuje się w ten sposób do regulacji Unii Europejskiej w zakresie własności, które uderzyły w branżę lotniczą po Brexicie.
Niskokosztowiec z Irlandii był notowany 20 lat na giełdzie w stolicy Anglii. Jego historia jest jednym z najbardziej wyrazistych przykładów tego, jak wyjście Wielkiej Brytanii z UE wpłynęło na rynek w Londynie.

Ryanair ostrzegał już na początku listopada, że ​​rozważa opuszczenie giełdy w stolicy Anglii ze względu na przepisy, które nakazują, aby linie lotnicze z krajów wspólnoty były własnością lub były kontrolowane przez obywateli UE lub Szwajcarii, Norwegii, Islandii oraz Liechtensteinu.

Tani przewoźnik z Irlandii zabronił wcześniej osobom spoza wspólnoty przez prawie 20 lat kupowania udziałów w spółce. Decyzję tuż po Brexicie rozszerzył na instytucje i osoby prywatne w Wielkiej Brytanii. To wymusiło sprzedaż blisko 1 mln akcji przez brytyjskich udziałowców, którzy nie mogą już uczestniczyć, ani głosować na dorocznych zgromadzeniach.

Ryanair oświadczył w piątek, że 17 grudnia 2021 roku będzie ostatnim dniem jego obecności na giełdzie w Londynie. Akcje taniego przewoźnika na rodzimej giełdzie w Dublinie spadły 19 listopada o ponad 2,5 proc.

Niedawno informowaliśmy również, że niskokosztowiec z Zielonej Wyspy uruchomi od 28 marca 2022 roku loty z Wrocławia do Sztokholmu. Rejsy na nowej trasie będą dostępne cztery rejsy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony