Partner serwisu

Ryanair ogłosił największy w historii letni rozkład rejsów z Katowic

Redakcja/inf. pras. 12.05.2022

Ryanair ogłosił największy w historii letni rozkład rejsów z Katowic
fot. Piotr Adamczyk/Katowice Airport
Linie lotnicze Ryanair ogłasiły największy w historii rozkład lotów z Katowic, oferując w sezonie letnim czternaście tras, w tym jedną nową do Wenecji oraz wiele innych wakacyjnych kierunków, takich jak włoskie Alghero (Sardynia) i Katania (Sycylia) czy Pafos na Cyprze.
Ryanair zbazuje w górnośląskim porcie siedem samolotów. Inwestycja 700 mln dolarów pozwoli na utrzymanie 360 bezpośrednich miejsc pracy dla pilotów, członków załóg pokładowych oraz obsługi naziemnej, a także 1200 miejsc pracy łącznie w Katowicach.

Niskokosztowiec z Irlandii będzie wykonywał w górnośląskim porcie w letnim sezonie ponad 60 lotów tygodniowo. To o ponad 40 więcej niż w przed-pandemicznym sezonie letnim w 2019 roku. Tani przewoźnik teraz zaoferuje mieszkańcom Górnego Śląska połączenia do największych miast Europy, takich jak Ateny, Londyn lub Mediolan oraz do najpopularniejszych kurortów wakacyjnych, takich jak Sardynia, Sycylia czy Cypr. Ruch rozkładowy będzie obsługiwany przez dwa samoloty, natomiast największy w historii program lotów czarterowych aż przez pięć maszyn.

– Cieszymy się mogąc świętować 15-lecie operacji w Katowice Airport i ogłosić największy w historii program lotów. W sezonie letnim 2022 roku będziemy wykonywali rozkładowo ponad 60 lotów tygodniowo na 14 trasach, w tym jednej nowej do Wenecji oraz do wielu innych wakacyjnych kierunków, m. in. na Sardynię, Sycylię oraz Cypr – podkreślił Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz, przewoźnika wchodzącego w skład Grupy Ryanair. 

– Ryanair pierwsze połączenie z Katowice Airport uruchomił w 2007 roku, a w październiku 2019 roku otworzył tutaj bazę. Od początku obecności linii w Pyrzowicach nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Grupa Ryanair to profesjonalny, przewidywalny i stabilny partner biznesowy. Cieszymy się, że po trwającym dwa lata kryzysie wywołanym przez pandemię koronawirusa, przewoźnik tak szybko odbudowuje swoją ofertę na pyrzowickim lotnisku i kontynuuje dynamiczny rozwój bazy. Nasz port jest liderem w segmencie przewozów czarterowych w Polsce. W najlepszym w historii lotniska 2019 roku z 4,84 mln obsłużonych pasażerów, ponad dwa mln podróżowało na rejsach realizowanych na zlecenie touroperatorów. Już wtedy udział grupy Ryanair w tym ruchu był znaczący. Dzięki dodaniu w tym sezonie letnim piątego samolotu do obsługi połączeń czarterowych, udział grupy Ryanair w segmencie pyrzowickich czarterów zdecydowanie wzrośnie – podsumował Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony