Partner serwisu

Ryanair odwołuje wszystkie loty z/do Polski do 31 marca

Łukasz Malinowski 14.03.2020

Ryanair odwołuje wszystkie loty z/do Polski do 31 marca
fot. Piotr Bożyk
W odpowiedzi na decyzję polskiego rządu o zakazie ruchu lotniczego w całym kraju Grupa Ryanair (w tym Buzz i Lauda) została zmuszona do odwołania wszystkich lotów z/do Polski, od północy w sobotę 14 marca do wtorku 31 marca.
Jak informuje Olga Pawlonka z Ryanaira, decyzja wynika wprost z rozporządzenia o zakazie lotów przyjętego przez polski rząd w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Kontaktujemy się ze wszystkimi klientami, których loty anulowano, drogą e-mailową, aby poinformować ich o wszystkich opcjach i zachęcamy klientów, aby do nas nie dzwonili. Jest to szybko zmieniająca się i złożona sytuacja, a bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników i klientów jest naszym głównym priorytetem. Będziemy nadal w pełni przestrzegać wszystkich wytycznych WHO i EASA, a także dostosujemy się do wszelkich nałożonych ograniczeń podróży – informuje Pawlonka.

Dodaje przy tym, że Ryanair Group Airlines szczerze przeprasza wszystkich klientów dotkniętych tymi ograniczeniami rządu mającymi na celu zwalczanie wirusa wywołującego chorobę COVID-19.

Ogłoszoną w piątek wieczorem przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzję o zawieszeniu komunikacji międzynarodowej w ruchu lotniczym i kolejowym doprecyzowały opublikowane jeszcze tego samego i następnego dnia rozporządzenia – wszystkie datowane na 13 marca 2020 roku. W zakresie lotnictwa jest to rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, które powołując się na art. 119 ust. 2 ustawy Prawo lotnicze wprowadza zakaz wykonywania lądowania w portach lotniczych Rzeczypospolitej Polskiej międzynarodowych lotów przewożących pasażerów. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia i traci moc w 14 dni od daty ogłoszenia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo