Partner serwisu

Ryanair: Nowa trasa z Krakowa na wyspę Santorini

Emilia Derewienko 09.02.2021

Ryanair: Nowa trasa z Krakowa na wyspę Santorini
fot. Ryanair
W poniedziałek (8 lutego) Ryanair ogłosił uruchomienie nowej trasy z Krakowa na grecką wyspę Santorini. Połączenie stanie się częścią letniego rozkładu lotów irlandzkiego przewoźnika już od początku lipca.
Loty z Kraków Airport na Santotini będą realizowane raz w tygodniu, w każdą sobotę. Grecka wyspa jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Europie. Z systemu rezerwacyjnego przewoźnika wynika, że inauguracyjny rejs został zaplanowany na 3 lipca.

Pasażerowie mogą już teraz zarezerwować lot w najniższej cenie, z możliwością skorzystania z zerowej opłaty za ewentualną zmianę rezerwacji, dokonaną do 31 marca 2021 roku. Mając na uwadze, że ograniczenia w związku z COVID-19 zmieniają się regularnie, Ryanair zezwala teraz na maksymalnie dwie bezpłatne zmiany daty lotów aż do 31 października 2021 roku.

Pasażerowie mogą teraz rezerwować loty na wakacje, wiedząc, że jeśli ich plany ulegną zmianie, będą mogli przesunąć termin wylotu przy zachowaniu zerowej opłaty za zmianę do końca października 2021 roku.

Władze przewoźnika są zdania, że zmieniające się dynamicznie ograniczenia transportowe i blokady ze względu na pandemię koronawirusa są głównym czynnikiem, którego obawiają się potencjalni podróżni. Linie notują również straty przewozowe i finansowe – tylko w III kwartale roku obrotowego, czyli od września do grudnia 2020 roku, Ryanair stracił 321 mln euro. Linie przewiozły też o 78 proc. mniej pasażerów, ich liczba z 35,9 mln zmniejszyła się do zaledwie 8,1 mln.

Również dalsze prognozy nie są nazbyt optymistyczne – linie lotnicze spodziewają się straty nawet 950 mln euro w bieżącym roku finansowym 2020/21, liczonym do końca marca. – Będziemy prosić rząd o przyspieszenie programu szczepień oraz o szczepienie grup wysokiego ryzyka, co jest jedynym sposobem, na wyjście z pandemii. Żadnych blokad wjazdu – mówił niedawno szef przewoźnika, Michael O’Leary.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony