Partner serwisu

Ryanair apeluje o niższe opłaty lotniskowe i stymulację ruchu w Irlandii

Rafał Dybiński 10.12.2020

Ryanair apeluje o niższe opłaty lotniskowe i stymulację ruchu w Irlandii
fot. Piotr Bożyk
Ryanair przyjął z zadowoleniem raport Komisji Transportu Dáil, w którym wezwano krajowych decydentów do wdrożenia kompleksowych i skutecznych środków wspierających odbudowę sektora lotniczego w Irlandii.
Według przewoźnika z Zielonej Wyspy teraz kluczową rolę musi odegrać Eamon Ryan, minister środowiska, klimatu i komunikacji, nadając sprawie priorytet przy stymulowaniu podróży powietrznych latem przyszłego roku. Poza tym istotne jest rozwiązanie kwestii rabatów za opłaty lotniskowe, kiedy ustąpi pandemia koronawirusa.

Ryanair oczekuje również odpowiedzi w sprawie zabezpieczenia i wzrostu ruchu w portach Cork i Dublinie. Bez spełnienia tych warunków znikną kolejne miejsca pracy w krajowej branży, a wykwalifikowani zatrudnieni przeniosą się do innych europejskich ośrodków.

"Wzywamy ministra Eamona Ryana do pilnej odpowiedzi na propozycję Ryanaira dotyczącą obniżenia opłat lotniskowych w 2021 roku, co jest pierwszym kluczowym krokiem w kierunku stymulowania turystyki i wzrostu zatrudnienia w przyszłym roku" – apelują przedstawiciele niskokosztowca, który ogłosił niedawno uruchomienie nowych baz w portach Paryż-Beauvais i Treviso, skąd będzie latać do Poznania.

Linie lotnicze z Zielonej Wyspy przytaczają również publikację Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, która krytycznie odniosła się do wprowadzania kwarantann i innych ograniczeń w podróżowaniu na Starym Kontynencie.

Przewoźnik z Irlandii, popierający zalecenia Komisji Transportu Dáil dotyczące przemieszczania się w lokalnych strefach pomarańczowych i czerwonych z uwzględnieniem negatywnego wyniki testu na obecność wirusa COVID-19, widzi właśnie w takim rozwiązaniu możliwość przywrócenia zaufania wśród klientów. Decydujący ruch musi jednak wykonać minister Eamon Ryan, bowiem od niego zależy teraz to, "czy inne kraje zaczną działać szybciej i zostawią Irlandię w tyle".

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony