Partner serwisu

Ruszyły loty z Krakowa do Bydgoszczy. "Doskonała alternatywa dla podróży samochodem"

Redakcja/inf. pras. 21.06.2021

Ruszyły loty z Krakowa do Bydgoszczy. "Doskonała alternatywa dla podróży samochodem"
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
W piątek 18 czerwca, o godzinie 9:40 na płycie bydgoskiego lotniska, wylądował samolot PLL LOT z Krakowa. O godz. 10:20 pierwsi pasażerowie wyruszyli na wycieczkę do turystycznej stolicy Polski.
Rejsy do Krakowa, to wakacyjna oferta dla miłośników turystyki krajowej. Weekendowy pobyt w stolicy Małopolski jest od jeszcze bardziej atrakcyjny, bowiem podróż jest zdecydowanie krótsza i trwa tylko godzinę! To doskonała okazja spędzenia city break w Krakowie i zwiedzenia najważniejszych zabytków w turystycznej stolicy Polski! A to tylko jedna z możliwości, bo Małopolska bogata jest w takie zabytki jak kopalnia soli w Wieliczce, czy Muzeum i miejsce pamięci w Oświęcimiu.

Pierwszych pasażerów, na płycie bydgoskiego lotniska powitali prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz – Tomasz Moraczewski, członkini zarządu województwa kujawsko-pomorskiego – Aneta Jędrzejewska, prezes Portu Lotniczego Kraków-Balice – Radosław Włoszek, a także wiceprezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej – Leszek Woźniak oraz prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej – Grzegorz Biedroń.– Cieszę się, że po wielu miesiącach obostrzeń związanych z  epidemią możemy zaproponować pasażerom nową, atrakcyjną destynację – wyznał Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. – 
Mam nadzieję, że w lotniczym ruchu pasażerskim powoli wracamy do normalności i lotniska, również tej klasy co Bydgoszcz, szybko odrobią straty – dodał Całbecki.

– Krajowe połączenia lotnicze to doskonała alternatywa dla podróży samochodem, która do Krakowa trwa kilka godzin. Liczymy, że te komfortowe warunki podróży i atrakcyjne turystycznie regiony przyciągną do naszego terminala pasażerów – stwierdził Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA. – Liczę, że walory turystyczne naszego regionu zachęcą Małopolan do zwiedzenia Kujaw i Pomorza – dodał Moraczewski. 

–  Szeroka wakacyjna siatka połączeń PLL LOT to efekt doskonałej współpracy narodowego przewoźnika z krakowskim lotniskiem. Cieszymy się, że wśród bogatej oferty letnich połączń do słonecznych miast Europy, PLL LOT proponują także pasażerom kolejne połączenie, które pozwoli turystom na odkrywanie uroków Małopolski i Kujaw, dwóch wyjątkowych miejsc na mapie Polski – podkreślił Radosław Włoszek, prezes zarządu Portu Lotniczego Kraków-Balice.

Bez certyfikatów szczepień przeciw COVID-19

Loty odbywają się dwa razy w tygodniu, a konkretnie w piątki i w niedziele. Dokładny rozkład lotów jest na stronie internetowej narodowego przewoźnika oraz lotniska nad Brdą. Warto nadmienić, że pasażerowie na rejsach krajowych nie muszą okazywać testów czy certyfikatów szczepień przeciw COVID-19. Dla bezpieczeństwa podróżnych na terenie portu lotniczego, jak i podczas lotu obowiązuje noszenie maseczek. Nowe wakacyjne połączenie to okazja by bliżej poznać tradycje obu regionów. W piątek na Starym Rynku z Bydgoszczanami spotkali się małopolscy flisacy, którzy wręczyli mieszkańcom Kujaw i Pomorza tradycyjne krakowskie obwarzanki. Małopolska Organizacja Turystyczna zachęcała, by zabrać najpotrzebniejsze rzeczy i wylecieć w podróż pełną historycznych przygód, na południe Polski.

– 2020 rok pokazał nam wszystkim jak istotna jest turystyka krajowa i jak ważne są bliskie relacje pomiędzy polskimi regionami. Pomimo, że od 2008 roku budujemy w Polsce co roku około 300 km nowych dróg i autostrad to nadal połączenia lotnicze pomiędzy polskimi miastami są niezbędne dla rozwoju ruchu turystycznego i współpracy gospodarczej – zaznaczył Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. – Bardzo cieszy mnie decyzja Polskich Linii Lotniczych LOT o otwarciu połączeń na trasie Kraków – Bydgoszcz. Ta decyzja niewątpliwie jest dużym wsparciem lotniska Bydgoszcz i jestem przekonany, że mieszkańcy województwa Kujawsko – Pomorskiego i Małopolskiego będą dzięki temu jeszcze bliżej siebie.

Bliżej do uzdrowisk i Pałuk

Uruchomione połączenie to również okazja do promocji walorów turystycznych naszego regionu. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna aktywnie włączyła się do współpracy i będzie zachęcać Małopolan do odwiedzenia Kujaw i Pomorza. – Wierzymy, że tak wygodne i szybkie połączenie będzie miało znaczący wpływ na turystykę. Dla mieszkańców Małopolski nie jest to tylko propozycja city break w Bydgoszczy i Toruniu, ale też komfortowego dotarcia do znanych kujawskich uzdrowisk (Ciechocinek, Inowrocław), w Bory Tucholskie, czy na Pałuki (Żnin-Biskupin-Wenecja). Serdecznie zapraszam w Kujawsko-Pomorskie konstelacje dobrych miejsc – podsumowała Beata Sawińska, Prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

Wakacyjne połączenie obsługiwane będzie do 10 września. Ceny biletów zaczynają się od 99 złotych. W środę 16 czerwca zainaugurowane zostały również wakacyjne rejsy do tureckiej Antalyi. Loty odbywają się dwa razy w tygodniu. Natomiast od wtorku, 22 czerwca, PLL LOT zwiększą częstotliwość połączeń z Bydgoszczy do Warszawy. Loty odbywać się będą cztery razy w tygodniu. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony