Partner serwisu

Ruszają połączenia czarterowe z Poznania do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Justyna Urbaniak 14.09.2017

Ruszają połączenia czarterowe z Poznania do Zjednoczonych Emiratów Arabskich
fot. Port Lotniczy Poznań Ławica
Biuro podróży TUI uruchomiło w tym roku bezpośrednie połączenia do Emiratów z lotniska w Poznaniu. Jak podają służby prasowe lotniska, połączenie od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem.
Pierwszy, inauguracyjny lot liniami Enter odbędzie się w najbliższą niedzielę (17 września) o godzinie 14.20. Lot do ZEA z Poznania trwa 5 i pół godziny. To nie jedyna egzotyczna nowość w czarterowej siatce połączeń z poznańskiej ławicy, zapowiedziana na najbliższy czas. Poza lotami do Emiratów, z Poznania już niebawem będzie się można dostać również na Dominikanę.

Dominikana z Poznania wystartuje 9 listopada, a za połączeniem również stoi biuro podróży TUI. Trasa będzie obsługiwana przez linię TUIFly szerokokadłubowymi samolotami boeing 767-300.

W sumie w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy bieżącego roku z Ławicy skorzystało już 1 212 246 pasażerów. Obsłużono też 15 756 startów i lądowań samolotów. Niebagatelne znaczenie dla poznańskiego lotniska miał rekordowy w tym roku ruch czarterowy. Ale również w ruchu regularnym Poznań odnotowuje wzrosty. Wystarczy wspomnieć, że w 2017 roku z poznańskiego portu można się udać w ponad 60 kierunkach. Wśród tegorocznych nowości warto wymienić takie destynacje jak: Ateny, Billund, Madryt, Castellon, Oslo Torp, Tel Awiw, Ejlat, Kijów, Lwów, Dominikana, Emiraty Arabskie, Albania, Maroko, Hiszpania (Sewilla, Girona).

Przedstawiciele poznańskiego lotniska zapewniają, że do końca roku liczba podróżnych przekroczy 1,8 mln. W przyszłym roku z lotniska skorzystać ma ponad 2 mln podróżnych, według szacunków zarządu lotniska może to być nawet 2,1-2,2 mln osób obsłużonych w ciągu roku. Poziom 2,5 mln pasażerów ma zostać przekroczony w 2020 roku. Dla porównania w 2016 roku poznański port obsłużył 1,7 mln podróżnych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony