Partner serwisu

Ruszają bezpośrednie loty z Krakowa do Chicago

Emilia Derewienko 03.07.2017

Ruszają bezpośrednie loty z Krakowa do Chicago
fot. PLL LOT
PLL LOT zainaugurował dzisiaj bezpośrednie połączenie z lotniska Kraków Airport do Chicago w Stanach Zjednoczonych. Transatlantycki kierunek wraca do Krakowa po siedmiu latach przerwy. To dziewiąta trasa dalekiego zasięgu polskiego przewoźnika, a zarazem szósta do Ameryki Północnej. Połączenia między Małopolską a Chicago będą realizowane raz w tygodniu przez cały rok.
– To dobra wiadomość dla Polonii, ale i mieszkańców Krakowa, Podhala i całej Małopolski – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas briefingu związanego z inauguracją obsługiwanego przez PLL LOT połączenia Kraków-Chicago.

Rejs z Krakowa do Chicago trwa około 9 godzin i jest to najkrótsze, i zarazem najwygodniejsze połączenie z Małopolski do USA. LOT otworzył je widząc rosnące zapotrzebowanie na bezpośrednie rejsy z południa Polski do Chicago, które jest największym skupiskiem Polonii w Ameryce Północnej.

Połączenie obsługiwane będzie na pokładach samolotu Dreamliner, który dołączył do floty przewoźnika w tym roku. Rejsy będą jednocześnie uzupełnieniem rejsów do Chicago, dostępnych z przesiadką w Warszawie. – Kraków – Chicago to typowy małopolski kierunek – mówi w rozmowie z portalem „Rynek-Lotniczy.pl” prezes krakowskiego lotniska, Radosław Włoszek.  

– Wśród 28 nowych połączeń w Kraków Airport w 2017 r., dzisiejsza inauguracja ma szczególny charakter. Powrót bezpośrednich rejsów na trasie Kraków-Chicago był bardzo oczekiwany przez mieszkańców Krakowa i Małopolski. Ponad 90 tys. pasażerów rocznie podróżujących z przesiadkami pomiędzy obydwoma miastami to wymowny dowód na potencjał uruchamianego dzisiaj połączenia. Jestem przekonany, że jest to świetna oferta zarówno dla mieszkańców Polski południowej, jak i Amerykanów, którzy podróżują w celach turystycznych, biznesowych, naukowych czy odwiedzają najbliższych – dodał Radosław Włoszek.

Decyzja o uruchomieniu połączenia z Krakowa do USA została podjęta na podstawie szczegółowych analiz ruchu. Dane z ostatnich lat pokazują wyraźny wzrost liczby pasażerów, którzy decydowali się na połączenie z przesiadką w Warszawie. Tymczasem liczba pasażerów podróżujących między Krakowem a Chicago rosła średnio o 17% rocznie od 2012 roku.

To pierwsze połączenie dalekiego zasięgu uruchamiane przez PLL LOT z regionów po restrukturyzacji z 2012 roku. W obszarze odziaływania krakowskiego lotniska znajduje się około 19 mln osób. Ponad 1,3 mln osób polskiego pochodzenia mieszka w Chicago, w tym około 250 tys. osób mówiących na co dzień po polsku.

Połączenie między Krakowem a Chicago realizowane jest Boeingami 787 Dreamliner, najbardziej zaawansowanymi technologicznie samolotami świata. Na pokładzie Dreamlinera pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy Class.

Uruchomienie rejsów na trasie Kraków – Chicago to kolejny element realizacji strategii rentownego wzrostu Polskich Linii Lotniczych LOT i etap rozwoju Portu Lotniczego Kraków Balice.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony