Partner serwisu

Rusza szpital na Okęciu. Pasażerowie z Chopina nie muszą się martwić

Rafał Dybiński 26.10.2021

Rusza szpital na Okęciu. Pasażerowie z Chopina nie muszą się martwić
Fot. Łukasz Malinowski
Ministerstwo Zdrowia planuje uruchomić tymczasowy szpital na warszawskim Okęciu – poinformowała stacja TVN Warszawa.
Oprócz obiektu w stolicy podobny powstanie również w Ostrołęce. Plany uruchomienia dwóch tymczasowych szpitali na Mazowszu ujawnił we wtorek Waldemar Kraska, wiceminister resortu.

26 październik przyniósł 6265 nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Minionej doby zmarły 93 osoby. Takiej dużej liczby zgonów z powodu COVID-19 nie było od 9 czerwca bieżącego roku.

Z danych resortu wynika, że 418 nowych zakażeń we wtorek zdiagnozowano w samej Warszawie. Zmarło pięć osób. Potwierdzonych przypadków na Mazowszu było 1130. Więcej zakażeń (1290) wykryto jedynie w województwie lubelskim.

– Coraz więcej pacjentów trafia do szpitali i sytuacja robi się poważna. Jestem po rozmowach z wojewodami i systematycznie zwiększamy bazę łóżkową. Będziemy w najbliższych dniach uruchomiać dwa kolejne szpitale tymczasowe. W Ostrołęce oraz MON-owski na Okęciu – przekazał Kraska, dodając o 62 łóżkach covidowych w stołecznym szpitalu zakaźnym.

Pragniemy jednak uspokoić podróżujących z Warszawy. – Tymczasowy obiekt nie wpłynie na funkcjonowanie lotniska Chopina. To będzie reaktywacja szpitala zlokalizowanego w rządowym hangarze Ministerstwa Obrony Narodowej. Tego samego, który działał również w czasie poprzedniej fali zakażeń - wyjaśnił nam Piotr Rudzki, rzecznik stołecznego portu lotniczego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony