Partner serwisu

Rusza nowa linia lotnicza Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To konkurent Wizz Aira

Emilia Derewienko 08.07.2020

Rusza nowa linia lotnicza Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To konkurent Wizz Aira
fot. Air Arabia
Nowy niskokosztowy przewoźnik z siedzibą w Abu Zabi, Air Arabia Abu Dhabi, uruchomiony przez linie Etihad Airways i Air Arabia, rozpocznie działalność w połowie lipca, a więc już w przyszłym tygodniu. Linie wystartują na początek z dwiema trasami do Egiptu.
Linia lotnicza, założona przez Etihad Airways i Air Arabia, będzie rozpocznie działalność z dwoma Airbusami A320, zbazowanymi na międzynarodowym lotnisku w Abu Zabi i stanie się pierwszym tanim przewoźnikiem lotniczym w stolicy ZEA. Jednak już na samym początku będzie musiała zmierzyć się z nie lada konkurentem – Wizz Air Abu Dhabi.

– Wspólne przedsięwzięcie Etihad i Air Arabia zapewni większą wygodę i bezpośredni dostęp do kwitnącego kapitału ZEA na nowe rynki na całym świecie, zaczynając od dwóch kluczowych egipskich tras i rozszerzając z czasem siatkę połączeń – stwierdził dyrektor generalny Etihad Aviation Group, Tony Douglas. Jego zdaniem Abu Zabi zyskało wyjątkową reputację zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych.

Inauguracyjne rejsy Air Arabia Abu Dhabi połączą stolicę ZEA z Portem lotniczym Burdż al-Arab (HBE) w Aleksandrii i lotniskiem Sauhadż (HMB) w centralnej części kraju. Przewoźnik będzie tam latał odpowiednio 3 i 1 raz w tygodniu. Loty do HBE rozpoczną się 14 lipca, a usługi HMB – dzień później. Aleksandria jest drugim co do wielkości miastem Egiptu i jego głównym motorem gospodarczym, z populacją przekraczającą 5 mln ludności. Sauhadż to miasto na zachodnim brzegu Nilu z populacją liczącą 200 tys. mieszkańców.

Według rozkładów OAG, Etihad świadczył już regularne połączenia między Abu Zabi a Aleksandrią do kwietnia 2012 roku, wznawiając rejsy na pewien czas w lipcu i sierpniu 2019 roku. Zarówno połączenia ze stolicy ZEA do Aleksandrii, jak i do miasta Sauhadż nie są obecnie obsługiwane.

– Egipt jest kluczowym rynkiem turystycznym, a uruchomienie tam pierwszych lotów odzwierciedla naszą potrzebę wspierania więzi handlowych między oboma narodami. Jednocześnie to nowa oferta podróży dla naszych klientów – komentuje Adel Al Ali, dyrektor generalny Air Arabia.

Uruchomienie Air Arabia Abu Dhabi ma miejsce, gdy węgierski Wizz Air przygotowuje się do uruchomienia nowego taniego przewoźnika w Abu Zabi, w ramach joint venture z Abu Dhabi Developmental Holding Company. Przewoźnik, o nazwie Wizz Air Abu Dhabi, będzie pierwszą certyfikowaną linią lotniczą, którą węgierski Wizz Air założył poza Europą.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony