Partner serwisu

Rumuńskie linie Tarom zamawiają 5 Boeingów 737 MAX 8

Emilia Derewienko 17.07.2018

Rumuńskie linie Tarom zamawiają 5 Boeingów 737 MAX 8
Fot. Boeing
Narodowy przewoźnik lotniczy Rumunii, Tarom Airlines, złożył zamówienie na pięć wąskokadłubowych samolotów – Boeingów 737 MAX 8. Wartość umowy, ogłoszonej podczas Farnborough International Airshow w Wielkiej Brytanii, to 586 mln dolarów.
– To ekscytujący czas dla linii Tarom, ponieważ ulepszamy naszą flotę i budujemy silne partnerstwa, które przyniosą korzyści wszystkim naszym pasażerom – mówił Wolff Werner-Wilhelm, prezes rumuńskich linii lotniczych. – Model 737 MAX 8 zapewni naszym klientom wyjątkową wydajność i niezawodność, a także poszerzony zasięg, który pozwoli nam lepiej obsługiwać nasze obecne trasy i otwierać nowe rynki. To nowe przejęcie stanowi prawdziwe potwierdzenie zmian dla Tarom Airlines – dodał.

737 MAX 8 zawiera najnowsze silniki CFM International LEAP-1B, winglety Advanced Technology i inne udoskonalenia, zapewniające najwyższą wydajność na rynku samolotów wąskokadłubowych. Odrzutowiec posiada również wnętrze Boeing Sky Interior, które zapewnia większe pojemniki na napoje i inne udogodnienia, aby podnieść komfort pasażerów.

– Cieszymy się, że Tarom dołącza do rodziny 737 MAX, rozwijając swoją flotę i rozbudowując sieć – powiedział Ihssane Mounir, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie Boeing. Model 737 MAX jest najszybciej sprzedającym się samolotem w historii Boeinga, z ponad 4,6 tys. zamówień od 100 klientów na całym świecie.

Linie lotnicze Tarom Airlines powstały w 1954 roku i jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA) od 1993 roku. Przewoźnik posiada flotę obecnie składającą się z 25 samolotów. Tarom działa w ponad 50 miejscach, a także w portach obsługiwanych przez partnerów code share.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony