Partner serwisu

Rumuński Blue Air zawieszają loty na 33 trasach

Mateusz Kieruzal 04.01.2022

Rumuński Blue Air zawieszają loty na 33 trasach
Fot. Boeing
Tanie linie lotnicze z Rumunii – Blue Air – poinformowały o zmianach w rozkładzie rejsów i czasowym zawieszeniu lotów do 33 destynacji w ramach swojej siatki połączeń. Anulacja obejmie rejsy przez pierwsze trzy miesiące 2022 roku.
Większość tras do i z Bukaresztu została odwołana. Loty z drugiej bazy przewoźnika w Bacau również zostaną zakłócone, ponieważ pięć z siedmiu obsługiwanych z niej tras zostało czasowo zawieszonych.

Ponadto w pierwszych miesiącach 2022 roku z Jassów Blue Air nie będzie już oferować lotów bez międzylądowań. Rejsy na dwóch kierunkach z tego portu lotniczego, do Londynu i Dublina, również zostaną czasowo zawieszone w pierwszej połowie stycznia 2022 roku.

Niski popyt i restrykcje powodem zawieszeń

Linie lotnicze, oznajmiając swoją decyzję, stwierdziły, że rozkład lotów na początku tego roku musiał zostać zmniejszony, aby dostosować się do niskiego poziomu popytu spowodowanego ograniczeniami podróży nałożonymi przez kraje europejskie. – Zauważyliśmy, że ze względu na ograniczenia w podróży wielu pasażerów zmienia terminy podróży w styczniu i lutym, skupiając się na rezerwacji przelotów w okresie Wielkanocy i wakacji letnich – powiedziała dyrektor generalna Blue Air, Oana Petrescu.

– Rozumiemy wpływ nowej fali pandemii na naszych klientów i ich krótkoterminowe plany, dlatego przygotowaliśmy listę nowych inicjatyw, aby jak najlepiej zaspokoić ich potrzeby. Zrezygnowaliśmy z opłaty za zmianę biletu dla wszystkich nowych rezerwacji dokonanych za pośrednictwem aplikacji mobilnej Blue Air do końca roku, a także oferujemy w pełni automatyczny zwrot 120 proc. do portfela Blue Air za anulacje z powodu omikrona od 27 grudnia do 30 marca. Ponadto maksymalnie wzmocniliśmy naszą obsługę klienta i czaty internetowe, aby skutecznie obsługiwać dużą liczbę połączeń oczekiwaną w pierwszych 3-4 tygodniach roku – powiedział, Krassimir Tanev, dyrektor handlowy Blue Air.

Zawieszone trasy

Z głównej bazy przewoźnika na lotnisku w Bukareszcie airbusy a320 nie polecą do Katanii, Brukseli-Zaventem, Kolonii, Kopenhagi, Florencji, Frankfurtu, Hamburga, Helsinek, Lizbony, Liverpoolu, Londynu-Luton, Lyonu, Madrytu, Mediolanu-Linate, Neapolu, Nicei, Oslo, Paryża-CDG, Pragi oraz Sztokholmu. Z Jassów zabraknie połączeń do Londynu-Heathrow i Dublina. Z Kluż-Napoki anulowano rejsy do Amsterdamu, Barcelony i Madrytu. Z Bacău Blue Air zawiesi loty do Brukseli-Zaventem, Mediolanu-Bergamo, Paryża-Beauvais, Rzymu-Fiumicino oraz Turynu.

Loty na kierunkach Bukareszt – Rzym-Fiumicino, Bukareszt – Turyn i Bukareszt – Wiedeń zostały już wcześniej zawieszone. Regularne operacje lotnicze do tych destynacji będą wznowione na początku marca 2022 roku.

Oprócz tymczasowo zawieszonych tras do i z trzech rumuńskich portów lotniczych, Blue Air odwołał dziesiątki lotów na innych trasach, które obsługuje z lotniska w Turynie. Rumuński przewoźnik podąża drogą wyznaczoną przez niemiecką Lufthansę, która w ramach swojej grupy ogłosiła odwołanie ponad 33 tysięcy lotów do marca 2022 roku. Ryanair z Polski zawiesi ponad 70 tras. Wizz Air w ramach całej swojej siatki połączeń zawiesi 84 trasy. Najwięcej tras stracą włoskie porty lotnicze. Loty stracą Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań i Warszawa. Tymczasowo loty z Krakowa zawiesi również brytyjski przewoźnik – easyJet.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo