Partner serwisu

Rosyjski Ił-76 przeleciał nad Polską z transportem paliwa jądrowego dla Słowacji

Redakcja/inf. pras. 01.03.2022

Rosyjski Ił-76 przeleciał nad Polską z transportem paliwa jądrowego dla Słowacji
fot. Volga-Dnepr Group
Rosyjski samolot Volga-Dnepr Airlines przeleciał we wtorek nad przestrzenią powietrzną Polski. Urząd Lotnictwa Cywilnego uspokaja, że lot był uzgodniony i przeprowadzony na prośbę Słowacji.
Ił-76 transportował paliwo jądrowe dla elektrowni. Informację potwierdziło Ministerstwo Gospodarki Słowacji. Maszyna wystartowała z portu Moskwa-Domodiedowo i wleciała nad terytorium Polski w okolicach Suwałk, kierując się dalej w linii prostej w okolice Krakowa.

– Po gazie i ropie słowacka gospodarka ma zabezpieczony kolejny nośnik energii. Cieszę się, że udało nam się to logistycznie, a także dziękuję Ministerstwu Spraw Zagranicznych i Transportu za doskonałą koordynację w zakresie wydawania zezwoleń – przekazał Richard Sulíka, minister gospodarki Słowacji.

Południowi sąsiedzi Polski także zamknęli przed kilkoma dniami przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów, niemniej w tym przypadku zastosowano dozwolony wyjątek, który dotyczy jedynie pomocy humanitarnej i paliwa jądrowego. ULC zapewnia, że lot uzyskał wcześniej stosowne zgody.

Ministerstwo Gospodarki Słowacji współpracowało przy tym transporcie z polską minister energii Anną Moskwą. Dodano przy tym, że południowi sąsiedzi Polski mają obecnie wystarczającą ilość paliwa jądrowego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony