Partner serwisu

Rossija zyskała certyfikaty na obsługę techniczną zagranicznych samolotów

Rafał Dybiński 28.03.2022

Rossija zyskała certyfikaty na obsługę techniczną zagranicznych samolotów
fot. United Aircraft Corporation (UAC)
Linie lotnicze Rossija to kolejny przewoźnik, któremu krajowy regulator lotnictwa cywilnego odnowił i rozszerzył certyfikacje na obsługę techniczną zachodnich odrzutowców – informuje serwis "Aeroin".
Wcześniej Rosawiacja wydała stosowne zezwolenia dla Azur Air i Aerofłotu. Czarterowy przewoźnik z Moskwy może już przeprowadzać obsługę techniczą boeingów 737 i 777 zarejestrowanych w Rosji, natomiast narodowe linie lotnicze największego państwa globu mogą to robić również z airbusami A320 i A350 oraz boeingami 747-700. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Rossija natomiast dotychczas posiadała uprawnienia jedynie do serwisowania odrzutowców Suchoj Superjet 100. Teraz obsługa techniczna taniego przewoźnika może to robić z wąskokadłubowymi airbusami A319 i A320, boeingami 737 oraz szerokokadłubowymi wersji 747 i 777.

Wcześniej tych czynności dokonywano wyłącznie poza Rosją. Nowe zezwolenia są jednak odpowiedzią na obowiązujące na Starym Kontynencie sankcje dla przewoźników z kraju, którego armia dokonuje od 24 lutego inwazji w Ukrainie.

Linie lotnicze Azur Air, Aerofłot i Rossija zyskały w ten sposób uprawnienia do przeprowadzania niezbędnych prac konserwacyjnych w celu zapewnienia zdatności do lotu zarejestrowanych w kraju statków powietrznych. Trudno jednak oczekiwać, że będą obowiązujące na zachód od Rosji. Wątpliwości budzą oczywiście kryteria stosowane przy wydawaniu takich zezwoleń przez Rosawiację.

Wszystkie wiadomości o wojnie w Ukrainie znajdziecie w naszym specjalnym wątku: Wojna Rosja-Ukraina.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony