Partner serwisu

Rosja stawia na krajowe trasy. Dotacje z Moskwy dla 138 połączeń

Rafał Dybiński 21.08.2020

Rosja stawia na krajowe trasy. Dotacje z Moskwy dla 138 połączeń
fot. Piotr Bożyk
Rząd Rosji zwiększył liczbę tras kwalifikujących się do dotacji. Decydenci z Moskwy pragną w ten sposób ulepszyć sieć krajowych połączeń i przeznaczyli na ten cel trzy miliardy rubli, czyli 41 milionów dolarów.
Podpisany przez premiera Michaiła Miszustina dekret zwiększył liczbę dotowanych tras o kolejne 138. Pierwszeństwo mają jednak linie lotnicze obsługujące "nowoczesne rosyjskie samoloty".

Dziewięć miesięcy wcześniej ówczesny premier Dmitrij Miedwiediew parafował również podobny dokument. Poprzedni zwiększał liczbę dotowanych tras ze 152 do 176. Dzięki nowemu dekretowi sieć takich połączeń wzrośnie o 138.

450 tys. pasażerów rocznie ma przybyć po tym jak nowe destynacje zyskają podróżni wybierający się z Biełgorodu, Kaliningradu, Krasnojarska, Machaczkały, Soczi, a także Symferopolu na Półwyspie Krymskim. Co ciekawe, żadna z nowych dotowanych tras nie dotyczy Moskwy. Częścią programu zostało natomiast objęte drugie co do wielkości miasto w Rosji, czyli Sankt Petersburg.

Aerofłot odwołał na początku sierpnia loty do ponad 80 zagranicznych miast z powodu trwających ograniczeń w podróżowaniu związanych z koronawirusem. Największy przewoźnik powietrzny Rosji zawiesił m.in. rejsy do Frankfurtu, Lizbony, Los Angeles oraz do Szanghaju.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony