Partner serwisu

Rosja: Gwałtowny spadek sprzedaży usług turystycznych. Poziom jak na początku pandemii

Rafał Dybiński 02.03.2022

Rosja: Gwałtowny spadek sprzedaży usług turystycznych. Poziom jak na początku pandemii
fot. United Aircraft Corporation (UAC)
Wolumen rezerwacji zagranicznych wycieczek z Rosji spadł ponad trzykrotnie, natomiast krajowych dwukrotnie, osiągając poziom z początku pandemii koronawirusa – informuje serwis ATOR.
Sprzedaż wycieczek od touroperatorów, których lwią część stanowiły zagraniczne destynacje, spadł w ciągu minionego tygodnia o 72 proc. Podobny regres odnotowano tuż po wybuchu kryzysu wywołanego wirusem COVID-19.

Wnioski o anulowanie wycieczek dotyczącą przede wszystkim miejsc docelowych objętych sankcjami ze strony Unii Europejskiej. Turyści odwołują przede wszystkim wyloty w najbliższych tygodniach. Dużo spokojniej jest w przypadku letnich terminów.

Sprzedaż krajowych wycieczek po Rosji spadła o połowę. Jednocześnie analitycy dostrzegli znacznie mniejszą pewność w przypadku letnich terminów, aniżeli w segmencie zagranicznych podróży.

Jeśli sytuacja na Ukrainie nie ustabilizuje się, a walki będą nadal toczyć się w pobliżu rosyjskich granic, wówczas najbardziej ucierpi region w pobliżu Krasnodaru. Tam aktualnie nie docierają nawet żadne regularne rejsy Aerofłotu oraz jego spółek zależnych.

Gwałtowny spadek sprzedaży usług turystycznych znacznie zmniejszy rentowność touroperatorów, a także ich przyszłe możliwości. Wielu podobnym firmom będzie ciężko wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec turystów. Nie ma wątpliwości, że wydarzenia na Ukrainie przyniosły wyraźny negatywny trend i dla prawie wszystkich ekspertów jest oczywiste, że decydenci z Moskwy będą musieli podjąć nowe działania, aby zapobiec niestabilności oraz niepożądanym procesom na rynku turystycznym.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony