Partner serwisu

Rosja buduje 20 Tu-214. Będzie też więcej Iłów-96. Zastąpią airbusy i boeingi

Rafał Dybiński 08.04.2022

Rosja buduje 20 Tu-214. Będzie też więcej Iłów-96. Zastąpią airbusy i boeingi
fot. United Aircraft Corporation (UAC)
United Aircraft Corporation (UAC), skupiająca główne gałęzie rosyjskiego przemysłu lotniczego, rozpoczęła produkcję 20 samolotów wąskokadłubowych Tu-214 – informuje serwis "Aviacionline".
Odrzutowce w dłuższej perspektywie mają zastąpić samoloty Boeinga i Airbusa. O inicjatywie poinformował TASS Jurij Sliusar, szef UAC.

– Rozpoczęliśmy już produkcję 20 samolotów Tu-214. W najbliższej przyszłości powinniśmy zwiększyć liczbę tych budowanych maszyn – przekazał urzędnik, cytowany przez serwis "Aeroin".

Jak ujawnił Sliusar planowane jest również zwiększenie produkcji szerokokadłubowców dalekiego zasięgu Ił-96 oraz dużych transportowych Ił-76. Obie wersje samolotów pochodzą jeszcze z czasów sowieckich. Tu-214 w porównaniu z nimi jest już znacznie nowszą konstrukcją, bowiem pochodzącą z początku lat 90-tych ubiegłego wieku.

– Mamy teraz najlepszy moment na zwiększenie seryjnej produkcji Tu-214, Ił-96 i Ił-76 – dodał Sliusar.

Wszystkie wyżej opisane decyzje podjęto po tym, jak sankcje krajów Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Kanady i Stanów Zjednoczonych, bezpośrednio uderzyły w rosyjskie lotnictwo, powodując straty bieżące i przewidywane ogromne w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Wszystkie wiadomości o wojnie w Ukrainie znajdziecie w naszym specjalnym wątku: Wojna Rosja-Ukraina.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony