Partner serwisu

Rok przewozów Emirates SkyCargo na pokładach samolotów pasażerskich

Redakcja/inf. pras. 07.05.2021

Rok przewozów Emirates SkyCargo na pokładach samolotów pasażerskich
fot. Emirates SkyCargo
Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo, należące do Emirates, obchodzą pierwszą rocznicę przewozu pilnie potrzebnych środków ochrony indywidualnej (PPT) oraz innych ważnych ładunków transportowanych na siedzeniach pasażerów i wewnątrz górnych luków bagażowych samolotu pasażerskiego Boeing 777-300ER.
Odpowiadając na naglący popyt na transport środków ochrony indywidualnej (PPE) podczas pierwszej fali pandemii COVID-19 pod koniec kwietnia 2020 roku, dział cargo Emirates dostosował swój model operacyjny do ówczesnych warunków. Załadowano wybrane towary do kabiny samolotu i przewieziono je na fotelach pasażerskich oraz w lukach bagażowych, zapewniając tym samym dodatkowe miejsce na przewóz pilnych towarów.

W ciągu jednego roku przewoźnik lotniczy wykonał ponad 3 100 lotów z ładunkiem na siedzeniach i w lukach bagażowych, transportując ponad 11 000 ton towaru, co odpowiada ładunkowi przewożonemu na 800 000 miejsc w samolocie. Emirates SkyCargo nadal odnotowują znaczny popyt na transport PPE i innych ładunków w kabinie samolotu.

Aby bezpiecznie załadować ładunek na siedzenia i do schowków nad głową w samolocie pasażerskim, Emirates SkyCargo musiały szybko przeprowadzić ocenę ryzyka bezpieczeństwa i opracować zestaw odpowiednich procedur, aby poinstruować jak najefektowniej i najbezpieczniej załadować i zabezpieczyć ładunek w kabinach pasażerskich. Dotyczyło to zarówno zespołu w Dubaju, jak i partnerów obsługi naziemnej w innych krajach, które obejmuje szeroka siatka Emirates SkyCargo. Zespół opracował również inteligentną aplikację kalkulatora, która umożliwiła globalnym zespołom obliczenie optymalnej ładowności w kabinie samolotu.

Opracowane procedury określały również maksymalną wagę i wymiary poszczególnych paczek, rodzaje ładunków, które mogą być transportowane w kabinie oraz dodatkowe instrukcje bezpieczeństwa. Na przykład wszystkie ładunki transportowane na siedzeniach lub w lukach bagażowych, których opakowanie można łatwo uszkodzić, muszą zawierać odpowiednią wewnętrzną warstwę chłonną.

Emirates SkyCargo wprowadziły również specjalne pokrycia na siedzenia pasażerów w swoich samolotach Boeing 777-300ER, aby zapobiec przypadkowym uszkodzeniom wnętrza samolotu, np. ekranów. PPE i inne artykuły medyczne to ładunek, który jest najczęściej przewożony na siedzeniach samolotów i wewnątrz luków bagażowych. Można go przewozić w mniejszych, pojedynczych pudełkach, co ułatwia ich załadunek do wnętrza samolotu. Na siedzeniach przewożono również inny ładunek drobnicowy, w tym odzież, suchą żywność, artykuły dentystyczne i artykuły sportowe.

Dzięki szybkiemu i elastycznemu modelowi działania oraz ścisłej współpracy z klientami Emirates SkyCargo nadal odgrywają rolę ważnego, globalnego dostawcy pilnie potrzebnych towarów podczas pandemii COVID-19. Obecnie przewoźnik realizuje regularne loty łącząc ponad 135 miast na sześciu kontynentach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony