Partner serwisu

Rezygnacja w zarządzie CPK

Jakub Madrjas 12.03.2021

Rezygnacja w zarządzie CPK
Fot. mat. prasowe
Jak dowiedział się portal „Rynek Lotniczy”, Patryk Demski złożył rezygnację z funkcji w zarządzie spółki Centralny Port Komunikacyjny. 
Informacje "Rynku Lotniczego" potwierdził rzecznik spółki Centralny Port Komunikacyjny Konrad Majszyk. Rezygnację zatwierdziła wczoraj (11 marca) rada nadzorcza CPK. Jednocześnie został ogłoszony konkurs na nowego członka zarządu.

W spółce CPK Patryk Demski nadzorował Biuro Zagospodarowania Przestrzennego i Biuro Zarządzania Nieruchomościami. Funkcję członka zarządu ds. nieruchomości pełnił od kwietnia ub. roku. Do tego czasu był przewodniczącym rady nadzorczej spółki CPK.
W zakresie jego obowiązków było m.in. rozpoczęcie Programu Dobrowolnych Nabyć, koordynacja procesu zabezpieczenia gruntów zamiennych i współpraca z podmiotami zewnętrznymi w sprawie zagospodarowania przestrzennego wokół CPK – informuje Majszyk. 

Patryk Demski ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, studia podyplomowe z prawa podatkowego na UMK w Toruniu i Executive Master of Business Administration na Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. Do lutego 2020 był członkiem Rady Polskiej Organizacji Turystycznej, a do lipca 2019 r. wiceprezesem Grupy Lotos ds. Inwestycji i Innowacji. W latach 2014-2018 był burmistrzem miasta i gminy Pelplin. W latach 2017-2019 zasiadał w radzie nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Od 2006 do 2014 r. był zastępcą dyrektora oddziału i p.o. dyrektora oddziału w Agencji Nieruchomości Rolnych w oddziale terenowym w Gdańsku. W latach 2011-2014 był wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Tczewie, w 2006 roku pracował jako zastępca dyrektora Gabinetu Wojewody Pomorskiego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

Zgodnie z regulacjami wewnętrznymi spółki, formalne kompetencje i nadzór wynikające z funkcji członka zarządu ds. nieruchomości zostały przeniesione bezpośrednio pod prezesa CPK Mikołaja Wilda. Oprócz niego w zarządzie spółki pozostają Michał Wrona odpowiedzialny za jej finanse i Radosław Kantak, w gestii którego znajdują się inwestycje kolejowe. Jak podał rzecznik CPK, Rada Nadzorcza podjęła jednocześnie uchwałę w sprawie wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego na członka zarządu ds. nieruchomości. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony