Partner serwisu

Rekordowy zimowy rozkład lotów Ryanaira z Polski. 25 nowych tras!

Rafał Dybiński 21.09.2021

Rekordowy zimowy rozkład lotów Ryanaira z Polski. 25 nowych tras!
fot. Ryanair
Linie lotnicze Ryanair ogłosiły rekordowy rozkład rejsów z Polski w najbliższym sezonie zimowym. Tani przewoźnik z Irlandii uruchomi w sumie 25 nowych tras. Nowe połączenia zyskają Gdańsk, Kraków, Poznań, Wrocław oraz port Warszawa-Modlin.
Z lotniska na Mazowszu będzie można przemieścić się do Aarhus, Helsinek, Rygi, Sztokholmu i na Maltę. Paryż, Sztokholm i Walencja znajdą się natomiast na liście nowych miejsc docelowych z Trójmiasta.

Amman, Bruksela, Helsinki oraz Manchester pojawią się w rozkładzie lotów niskokosztowca ze stolicy Wielkopolski, a Billund, Bournemouth, Lizbona, Pafos oraz Piza z Wrocławia.

Najwięcej nowych połączeń zyska Kraków. Ze stolicy Małopolski będzie można dolecieć w sezonie zimowym do Agadiru, Ankony, Budapesztu, Lille, Newcastle, Rygi, Sztokholmu, a także do Turynu. Ceny biletów na wszystkie wyżej wymienione trasy rozpoczynają się od 19,99 euro/89 złotych. 

- Zainwestujemy jeszcze w tym roku dodatkowych 800 mln dolarów w polski przemysł lotniczy i turystyczny. Podróże lotnicze wracają do poziomu sprzed pandemii, więc wzmocnimy siatkę połączeń pomiędzy Polską a innymi krajami - zapowiedział Michael O'Leary, szef Ryanaira. 

- Odbierzemy 55 nowych samolotów boeing 737-800 "Gamechanger". Osiem z nich trafi do floty Buzz w Polsce. Jesteśmy dumni z uruchomienia 25 nowych tras z Polski. Będziemy łącznie oferować 220 połączeń z dwunastu polskich lotnisk - podkreślił Michael O'Leary.

- Nasze inwestycje o wartości 800 mln dolarów pozwolą na utworzenie 250 miejsc pracy w Polsce dla pilotów i personelu pokładowego na lotniskach w Modlinie, Krakowie i Wrocławiu jeszcze w tym roku. Miłośnicy letnich wakacji zimą mogą wybrać Amman, Agadir, Maltę, Lizbonę, i Walencję. Wielbiciele city breaków natomiast mają do dyspozycji Sztokholm, Billund i Helsinki - podsumował szef Ryanaira.  
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony