Partner serwisu

Rekordowy rejs El Al z Melbourne do Tel Awiwu

Rafał Dybiński 02.04.2020

Rekordowy rejs El Al z Melbourne do Tel Awiwu
Fot. Facebook El Al
17 godzin i 40 minut będzie trwać rejs samolotu linii El Al jest z z Melbourne do Tel Awiwu – poinformował przewoźnik z Izraela w oficjalnym komunikacie na Facebooku.
Lot z Australii na Bliski Wschód, który rozpocznie się w czwartek o godz. 22:00 czasu lokalnego, będzie najdłuższym bez międzylądowania w historii przewoźnika z kraju położonego nad Morzem Śródziemnym.

Na prośbę ministra spraw zagranicznych Izraela, linia El Al prowadzi bezprecedensową akcję powrotu obywateli tego kraju z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Maszyna przewoźnika zabierze tym rejsem także grupę osób podróżujących z Nowej Zelandii, którzy dotarli na subkontynent. W razie konieczności będą organizowane kolejne podobne przedsięwzięcia, więc być może rekord zostanie jeszcze pobity.

Wcześniej Boeing 787-9 linii El Al pokonał trasę z Tel Awiwu do Perth. Rejs trwał wówczas siedemnaście godzin.

Linie lotnicze El Al rozpoczęły działalność w 1948 roku. Główną bazą narodowego przewoźnika Izraela jest port lotniczy Ben Guriona. 45 samolotów lata do 42 destynacji. El Al zatrudniają 3570 pracowników na stałe i 2608 na krótkoterminowych umowach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo