Partner serwisu

Rekordowy czerwiec Wizz Air i ponad 4,3 mln pasażerów

Redakcja/inf. pras. 19.07.2022

Rekordowy czerwiec Wizz Air i ponad 4,3 mln pasażerów
fot. Wizz Air
Z usług linii lotniczych Wizz Air w czerwcu bieżącego roku skorzystało 4,34 mln pasażerów. Stanowi to wzrost o 179 proc. w porównaniu do czerwca 2021 roku – poinformował niskokosztowiec z Węgier w oficjalnym komunikacie.
W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy Wizz Air znacząco rozszerzył swoją siatkę połączeń, dodając 200 nowych tras do 126 miejsc w całej Europie i poza nią. Tani przewoźnik z Europy Środkowo-Wschodniej wzmocnił również swoją flotę, odbierając w ubiegłym roku 27 ultranowoczesnych i wydajnych airbusów, co jest integralnym elementem strategii linii w zakresie zrównoważonego rozwoju, której celem jest zmniejszenie emisji CO2 o 25 proc. na pasażerokilometr do 2030 roku.

Na początku bieżącego roku Wizz Air podpisał również z firmą Airbus Memorandum of Understanding, aby zbadać potencjał operacji statków powietrznych napędzanych wodorem. Zamówienia od Airbusa potwierdzają cel taniego przewoźnika, żeby do końca dekady stać się liniami posiadającymi flotę 500 samolotów. Niskokosztowiec czeka obecnie na trzynaście samolotów typu A320neo, 255 A321neo i 47 A321XLR, a także w ramach dodatkowej opcji na 15 maszyn typu A321neo i prawa do zakupu 75 A321neo. To daje łącznie 411 samolotów.

– Jesteśmy dumni, że w czerwcu przewieźliśmy rekordową liczbę pasażerów do ich miejsc docelowych. Pomimo wyzwań stojących przed branżą turystyczną, w ciągu ostatniego roku osiągnęliśmy znaczny wzrost, budując tym samym fundamenty pod dalszy rozwój w ciągu kolejnej dekady. Nasze zamówienie na ponad 400 airbusów jest prawdziwym przełomem dla Wizz Air, które zaoferują najniższy ślad środowiskowy na pasażera w ramach ambitnej strategii WIZZ500. Chcielibyśmy podziękować naszym lojalnym klientom za wybieranie linii Wizz Air z uwagi na niskokosztowe taryfy, zróżnicowaną siatkę połączeń, nowoczesną i zrównoważoną flotę oraz doskonałą obsługę pokładową – podkreśliła Paulina Gosk, menedżer ds. komunikacji w Wizz Air.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony