Partner serwisu

Rekordowy czerwiec w Zielonej Górze. Więcej podróżnych o 40 proc. niż w 2019!

Redakcja/inf. pras. 12.07.2022

Rekordowy czerwiec w Zielonej Górze. Więcej podróżnych o 40 proc. niż w 2019!
fot. Witold Urbanowicz
Czerwiec był kolejnym miesiącem z rekordową liczbą pasażerów obsłużonych na lotnisku Zielona Góra-Babimost. Z usług lubuskiego portu skorzystało 4446 osób, z czego prawie jedna trzecia wybrała połączenia czarterowe.
Taki wynik to wzrost o prawie 63 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem i o 40 procent w zestawieniu z czerwcem 2019 roku, czyli ostatniego roku przed pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Stabilnie rośnie też liczba obsługiwanych przez port w Zielonej Górze operacji lotniczych. W czerwcu na lotnisku w Babimoście odnotowano 419 startów i lądowań różnego typu statków powietrznych.

Tak dobre wyniki to efekt zwiększonego zainteresowania połączeniami ze stolicą, ale też dobrej frekwencji na nowo otwartej w czerwcu wakacyjnej trasie do Antalyi w Turcji.

Bardzo dobrze w porównaniu z rokiem 2019 prezentują się też dane z pierwszego półrocza. Od stycznia do końca czerwca lotnisko w Babimoście odprawiło 13 460 osób, czyli jedną piątą więcej niż trzy lata temu. Prawie dwuipółkrotnie więcej było też operacji lotniczych. Takie wyniki oraz prognozy ruchu na najbliższe tygodnie pozwalają przewidywać, że tegoroczny sezon wakacyjny na lotnisku w Zielonej Górze będzie wyjątkowo gorący.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony