Partner serwisu

Rejsy PLL LOT do Chin znów czasowo zawieszone

Redakcja/inf. pras. 12.01.2022

Rejsy PLL LOT do Chin znów czasowo zawieszone
fot. Piotr Bożyk
Chiński Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesza czasowo rejsy Polskich Linii Lotniczych LOT na trasie między Warszawą i Tiencin – potwierdziło Rynkowi Lotniczemu biuro prasowe narodowego przewoźnika znad Wisły wcześniejsze doniesienia Krzysztofa Pawliszaka, polskiego dziennikarza, tłumacza, podróżnika i fotografa.
Powodem takiej decyzji regulatora z Państwa Środka jest wykrycie pięciu pasażerów z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 na pokładzie lotu z 30 grudnia 2021 roku.

Narodowy przewoźnik znad Wisły, zgodnie z chińskimi regulacjami, nie będzie mógł zrealizować dwóch kolejnych rejsów do Tiencin. To już drugi taki przypadek w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

"Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją władz chińskich dwa najbliższe rejsy do Tiancin zostaną odwołane" - odpisało nam biuro prasowe PLL LOT. 9 grudnia wykryto również zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u nastolatki podróżującej rejsem LO93 do Państwa Środka. Więcej pisaliśmy o tym w TYM TEKŚCIE.

Chiny, które po deklaracji pokonania pandemii koronawirusa COVID-19, bardzo obawiają się przywlekania nowych przypadków, wprowadziły system promujący tych przewoźników, którzy nie przywożą zakażonych pasażerów i dyskryminujący przewoźników, na pokładach których przyjeżdżają osoby zakażone. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony