Partner serwisu

Rejsy do Stambułu przerwały cztery miesiące bez lotów z Libii

Rafał Dybiński 28.07.2020

Rejsy do Stambułu przerwały cztery miesiące bez lotów z Libii
fot. LibyanWings
Linie lotnicze operujące w Libii wznowiły część swojej działalności po czterech miesiącach przerwy spowodowanej rządowymi restrykcjami związanymi z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.
Pierwszy rejs po odblokowaniu zawieszeń wykonały Libyan Wings Airlines, obsługując połączenie z międzynarodowego lotniska w Misracie do Stambułu.

Port w trzecim największym ośrodku Libii został otwarty jako pierwszy w kraju z północnej części Afryki w basenie Morza Śródziemnego. Stołeczne lotnisko Mitiga, niedaleko Trypolisu, zostanie udostępnione pasażerom w sierpniu. Port jest nadal w trakcie prac konserwacyjnych po uszkodzeniach jakich doznał w wyniku dwuletniej wewnętrznej wojny. Zniszczono wówczas 90 proc. infrastruktury oraz dwadzieścia samolotów.

Libyan Wings Airlines dysponują skromną flotą czterech airbusów A319. Głównymi portami linii lotniczych z północy Czarnego Lądu są Misrata i Trypolis. Połączenie do największego ośrodka Turcji jest na razie jedynym międzynarodowym oferowanym przez tego przewoźnika. Loty odbywają się tylko w jednym kierunku. Maszyny mogą zabrać pasażerów z Libii, ale nie mogą z nikim przylecieć z powrotem.

Śladem krajowego konkurenta podążyły tanie linie lotnicze Buraq Air oraz Afriqiyah Airways, które również wybrały obsługę trasy do Stambułu. Narodowy przewoźnik Libii obsługuje rejsy nad Bosfor maszyną airbusa A320, których posiada dziewięć w swojej flocie. Oprócz nich dysponuje także trzema A330 i złożył zamówienia na dziesięć A350-900, które docelowo mają latać do Stanów Zjednoczonych i największych ośrodków Azji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony