Partner serwisu

Rejsy do Moskwy i Sankt Petersburga zawieszone. LOT pracuje nad zmianą tras do Azji

Rafał Dybiński 25.02.2022

Rejsy do Moskwy i Sankt Petersburga zawieszone. LOT pracuje nad zmianą tras do Azji
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły decyzję o zawieszeniu połączeń do Moskwy i Sankt Petersburga. Dla rejsów tranzytowych do miejsc docelowych w Azji zostaną opracowane alternatywne trasy.
Decyzja narodowego przewoźnika znad Wisły nastąpiła po ogłoszeniu przez premiera Mateusza Morawieckiego zamknięcia przestrzeni powietrznej dla linii lotniczych z Rosji. Zakaz będzie obowiązywał od północy.

Decyzja polskich władz oznacza, że wkrótce należy się spodziewać podobnej odpowiedzi ze strony Rosji. Brak możliwości przelotów nad terytorium największego państwa świata spowoduje konieczność zmiany tras rejsów PLL LOT do południowokoreańskiego Seulu, chińskiego Tiencin oraz co ciekawe także do Nur-Sułtan w Kazachstanie, co potwierdził nam Krzysztof Moczulski, rzecznik narodowego przewoźnika. W przypadku połączenia do Azji Centralnej były wątpliwości, czy w ogóle miałoby sens ze względu na znacznie większe koszty operacyjne spowodowane sporym wydłużeniem przelotu. – Tak jak w przypadku dwóch pozostałych tras do Azji pracujemy nad alternatywną trasą – zaznaczył Moczulski.

Wcześniej linie lotnicze z grupy IAG (International Airlines Group), zrzeszające British Airways, hiszpańską Iberię, irlandzkie Aer Lingus, a także niskokosztowe Vueling oraz Level nie będą realizować żadnych rejsów do Rosji, ani przelotów nad tym krajem. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Liderzy Unii Europejskiej w odpowiedzi na agresję Rosji na Ukrainę, ustalili pakiet sankcji ekonomicznych na Rosję, którego częścią jest m. in. zakaz sprzedaży podmiotom z tego kraju samolotów oraz części lotniczych. Pakiet sankcji uzgodniony w czwartek wieczorem. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony