Partner serwisu

Rejs Ryanaira do Krakowa z nocnym postojem w Berlinie

Rafał Dybiński 31.05.2021

Rejs Ryanaira do Krakowa z nocnym postojem w Berlinie
fot. Piotr Bożyk
Funkcjonariusze niemieckiej policji federalnej przeszukali w niedzielę wieczorem na lotnisku Berlin-Brandenburg samolot Ryanaira, zmierzający z Dublina do Krakowa, który został zmuszony do lądowania z powodu groźby o bombie na jego pokładzie - donosi "Bild".
Odrzutowiec niskokosztowca zaparkowano po godz. 20:00 na odległym stanowisku postojowym, gdzie szybko otoczyły go liczne radiowozy z migającymi światłami. Na płycie psy tropiące długo przeszukiwały bagaże 160 pasażerów. Początkowo rzeczniczka policji nie chciała podawać szczegółów akcji. Dopiero później potwierdzono przypuszczenia o groźbie wybuchu bomby w samolocie.

Podróżnych przewieziono do budynku terminalu, gdzie spędzili niedzielny wieczór, otoczeni opieką pracowników lotniska i służb. Pasażerowie dokończyli rejs do stolicy Małopolski zastępczą maszyną, która wystartowała ze stolicy Niemiec dopiero o godz. 4:00. Wcześniej nie można było kontynuować operacji ze względu na nocne ograniczenia w porcie Berlin-Brandenburg.

To już drugi w ciągu roku podobny przypadek związany z rejsem Ryanaira z Dublina do Krakowa. Minionego lata odrzutowiec niskokosztowca z Irlandii, operujący na tej samej trasie, musiał lądować w porcie Londyn-Stansted po anonimowym telefonie o bombie. Wówczas podczas akcji oraz poszukiwań również nic nie znaleziono w bagażach podróżnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony