Partner serwisu

Radom: Oferty na budowę masztu niższe od budżetu. „Prace zgodnie z harmonogramem"

Rafał Dybiński 16.02.2021

Radom: Oferty na budowę masztu niższe od budżetu. „Prace zgodnie z harmonogramem"
fot. PPL
Oferty firm starających się o budowę masztu telekomunikacyjnego na lotnisku w Radomiu zostały otwarte – donosi "Echo Dnia". Termin zakończenia budowy nowego portu na Mazowszu jest niezagrożony według zapewnień Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze".
Obie oferty na budowę masztu telekomunikacyjnego nie przekraczają kwoty 340 700 złotych, przeznaczonej na inwestycję. Firma Heli Factor z Warszawy jest gotowa zrealizować projekt za 1 324 710 złotych, natomiast tylko 10 tys. złotych droższa jest propozycja również stołecznej Gelco. To oznacza, że nie powinno być żadnych problemów z finansowaniem tego przedsięwzięcia.

Heli Factor została wcześniej wybrana do realizacji oświetlenia nawigacyjnego na lotnisku w Radomiu. W przypadku przetargów dotyczących budowy sieci energetycznej, kanalizacji deszczowej, zbiorników retencyjnych, a także budowy dróg technicznych i patrolowych przedłużono termin przyjmowania ofert. – Pogoda nie ułatwia nam życia, ale na razie wszystko się mieści w harmonogramie – uspokaja Piotr Rudzki, rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze".

Konsorcjum Drogomex z Pruszkowa oraz Roboz, Piotr Przyłucki z Mińska Mazowieckiego buduje już drogi dojazdowe, parkingi oraz przystanki autobusowe w obrębie powstającego lotniska. Wjazd główny zostanie poprowadzony od ulicy Lubelskiej, a pomocniczy – techniczny od strony Alei Wojska Polskiego. Za rok w marcu ukończona ma zostać wieża kontrolna Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz budynek Straży Pożarnej. – Przekazano już wykonawcy plac budowy. Nie było jednak symbolicznego "wbicia łopaty", bo mamy mróz, ale prace ruszą niebawem – dodał Rudzki.

Finiszuje budowa terminala, gdzie wykonywane są już prace instalacyjne i wykończeniowe. Ostatnim etapem będzie montaż urządzeń do kontroli bagażów i innych urządzeń związanych z bezpieczeństwem. Na maj 2022 roku wyznaczono jeszcze zakończenie montażu świateł na pasie startowym i płytach postojowych. Gotowość do użytkowania cywilnego drogi startowej zostanie ogłoszona 28 czerwca 2022 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony