Partner serwisu

Radom: Kolejny krok w przetargu na rozbudowę lotniska

Emilia Derewienko 03.01.2020

Radom: Kolejny krok w przetargu na rozbudowę lotniska
fot. materiały prasowe
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" jest o krok bliżej do realizacji nowego lotniska w Radomiu. W grudniu otwarte zostały koperty w przetargu na opracowanie koncepcji oraz projektów budowlanych dla rozbudowy Portu Lotniczego Radom oraz pozyskanie odpowiednich pozwoleń w zakresie inwestycji na lotnisku.
Chodzi o stworzenie jednej spójnej koncepcji i projektu, który uwzględni wszystkie elementy niezbędne do funkcjonowania lotniska. – Przystępując do projektu budowy radomskiego lotniska, podzieliliśmy go na obszary związane m.in. z budową drogi startowej czy terminala. Teraz chodzi o kompleksowe spojrzenie na lotnisko jako na całość, aby nie umknął nam żaden szczegół potrzebny do otwarcia portu lotniczego i jego właściwego funkcjonowania w przyszłości – wyjaśniał rzecznik PPL, Piotr Rudzki.

Do udziału w postępowaniu zgłosiła się jedna spółka – WLC Inżynierowie. Firma funkcjonuje na rynku od 2010 roku, a zajmuje się usługami dotyczącymi przebiegu procesu inwestycyjnego, od stworzenia koncepcji, do pozyskania zezwolenia na realizacje inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego (ZRIL).

A tego właśnie dotyczył, ogłoszony w połowie listopada 2019 roku przez PPL, przetarg na rozbudowę Portu Lotniczego Radom. Oferta jedynego wykonawcy opiewa na 2,5 mln zł, mieści się zatem w budżecie inwestora, który wynosi 2,9 mln zł brutto. Analiza propozycji WLC Inżynierowie trwa, jednak nie ma obiektywnych przeciwwskazań dla podpisania umowy.

Założony przez PPL termin realizacji projektów to od 20 do 50 dni od momentu podpisania umowy, natomiast termin uzyskania decyzji ZRIL to 90 dni od daty zatwierdzenia projektu budowlanego. Najnowszy przetarg nie powinien wpłynąć na termin oddania lotniska do użytku publicznego – zgodnie z ostatnimi ustaleniami w sprawie budowy terminalu, lotnisko nie ruszy wcześniej niż za dwa lata.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony