Partner serwisu

Radom: Kolejne przetargi na budowę lotniska rozstrzygnięte

Emilia Derewienko 07.02.2020

Radom: Kolejne przetargi na budowę lotniska rozstrzygnięte
wiz. mat. pras.
PPL rozstrzygnął kolejne postępowania przy procesie budowy Portu Lotniczego Radom. Chodzi o dwa przetargi, dotyczące opracowania koncepcji projektów budowlanych i oświetlenia nawigacyjnego. Kilka dni wcześniej wybrany został wykonawca terminala pasażerskiego radomskiego lotniska.
Kolejne przetargi

W pierwszym postępowaniu, pod nazwą: „Opracowanie koncepcji oraz projektów budowlanych dla rozbudowy lotniska Radom oraz przeprowadzenie w koniecznych przypadkach postępowania w przedmiocie pozyskania dla prac objętych projektami budowlanymi decyzji Wojewody Mazowieckiego o zezwoleniu na realizacje inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego (procedura ZRIL)”, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma WLC Inżynierowie z Krakowa. Swoją pracę wyceniła na 2,4 mln zł – o 500 tys. zł mniej, niż zakładał budżet inwestora.

– Koncepcja ma spiąć wszystkie projekty realizowane na radomskim lotnisku – mówi Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze. – Projekty toczące się na radomskim lotnisku są oddzielnymi wyspami. W tym przetargu chodzi o to, żeby spiąć je w jeden archipelag. Firma wybrana w przetargu ma czuwać nad tym, żeby nikt o niczym nie zapomniał, a cały projekt spiął się w całość – dodał.

Drugi przetarg dotyczy projektu budowy masztów oświetlenia nawigacyjnego drogi startowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zwycięzca, konsorcjum warszawskich firm Projekt Plus i Innebo Group, zaproponował za swoją ofertę 602,7 tys. zł.

Terminal zbuduje Mirbud

Równie ważnym postępowaniem, który PPL rozstrzygnął w tym tygodniu, było wyłonienie wykonawcy terminala pasażerskiego na lotnisku w Radomiu. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Mirbud, która za wykonanie swojej pracy zarobi 280 mln zł. Podpisanie umowy z wykonawcą ma nastąpić w pierwszym kwartale 2020 roku.

Równolegle na radomskim lotnisku od kilku miesięcy trwa przebudowa pasa startowego, który ma być gotowy do końca września 2020 roku. Wykonawca, Max Bögl Polska, zrealizuje obiekt za 146,7 mln zł.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Radom kontra Modlin. Wojna o lotnisko
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony