Partner serwisu

Radom: Jest zgoda na umowę dzierżawy z PPL

Roman Czubiński 27.06.2018

Radom: Jest zgoda na umowę dzierżawy z PPL
fot. Martyn Janduła
W ciągu kilku najbliższych dni będziemy gotowi do podpisania umowy z PPL – powiedział w Radiu Rekord prezydent Radomia Radosław Witkowski. Radomska Rada Miejska wyraziła zgodę na wydzierżawienie terenu miejskiego lotniska do roku 2040. Po przejęciu przez PPL obiekt ma zostać gruntownie przebudowany.
Prezydent Radomia poprosił o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w sprawie lotniska. – To bardzo dobre informacje. Musimy uzyskać zgodę Rady Miejskiej na zawarcie wieloletniej umowy dzierżawy. Jesteśmy przed podpisaniem umowy z PPL – rozpoczął swoją wypowiedź. Jak zaznaczył, proces przygotowania tego kroku po wielu tygodniach pracy zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu władze miasta zamierzają wnieść do sądu wniosek o upadłość spółki i przekazanie jej PPL.

– PPL chce prowadzić inwestycję od zera. Wskazuje na to zresztą też jej rozmiar: za pół miliarda złotych ma zostać wybudowany praktycznie nowy port lotniczy. Tak jak deklarowałem przez wiele tygodni, każdy dzień i każda godzina została przez nas dobrze wykorzystana, by PPL rozpoczęły inwestycję jak najszybciej – zapewnił prezydent, nawiązując do wypowiedzi jednego ze swoich kontrkandydatów w wyborach samorządowych.

Choć Witkowski w wywiadzie radiowym nie był pewien, czy miejscy radni zagłosują za umową, kilka godzin później Rada jednogłośnie wyraziła zgodę na jej zawarcie. Gmina może teraz wydzierżawić państwowemu przedsiębiorstwu ponad 170 hektarów nieruchomości, zarządzanych dotychczas na zasadzie użyczenia przez spółkę Port Lotniczy Radom. Gruntownie przebudowany obiekt ma stać się lotniskiem zapasowym dla Centralnego Portu Komunikacyjnego. O rolę tę bezskutecznie, jak dotąd, ubiegają się także władze portów w Modlinie i Łodzi.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony