Partner serwisu

Qatar Airways zwiększają liczbę tras międzynarodowych

Rafał Dybiński 21.09.2020

Qatar Airways zwiększają liczbę tras międzynarodowych
fot. Qatar Airways
Linie Qatar Airways uruchomią na początku przyszłego miesiąca cztery nowe trasy do destynacji w Afryce i Azji – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Narodowy przewoźnik Kataru w tym tygodniu ruszył z codziennymi rejsami do Ammanu w Jordanii oraz do Erewania w Armenii. 2 października zainaugurowane zostaną loty do Entebbe w Ugandzie, które zaplanowano trzy razy w tygodniu. Dobę później połączenie z Doha zyska Hanoi. Na tej trasie rejsy będą realizowane cztery razy w tygodniu.

Listę nowych destynacji uzupełnią 15 października Seszele i Windhoek w Namibii. Rejsy na tych dwóch trasach zaplanowano w częstotliwości trzech w tygodniu.

Narodowy przewoźnik Kataru od początku pandemii obsługiwał przynajmniej 30 miejsc docelowych na pięciu kontynentach. Łagodzenie krajowych restrykcji oraz blokad pozwoliło stopniowo zwiększać siatkę połączeń do aktualnie już 650 lotów w tygodniu do 90 destynacji rozmieszczonych na sześciu kontynentach.

Qatar Airways ze względu na kryzys wywołany wirusem COVID-19 i spadek popytu na podróże powietrzne podjęły decyzję o uziemieniu swojej floty airbusów A380. Według sterników przewoźnika z Bliskiego Wschodu eksploatacja tak dużych samolotów na obecnym rynku nie jest uzasadniona komercyjnie i środowiskowo. Najważniejsze strategicznie trasy dalekodystansowe do obu Ameryk, Europy oraz regionów Azji i Pacyfiku obsługuje obecnie 49 maszyn A350 i trzydzieści boeingów 787.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony