Partner serwisu

Qatar Airways zaprezentowały malowanie mundialowego B777-300ER

Rafał Dybiński 20.11.2020

Qatar Airways zaprezentowały malowanie mundialowego B777-300ER
fot. Qatar Airways
Linie lotnicze Qatar Airways zaprezentowały mundialowe malowanie swojego Boeinga 777-300ER. Przewoźnik z Bliskiego Wschodu uczcił w ten sposób dokładnie dwa lata do inauguracji piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku.
Katar będzie gospodarzem najbliższego mundialu, czyli najważniejszej sportowej imprezy globu, jaka jest organizowana co cztery lata. Kraj z Półwyspu Arabskiego po raz w historii dostąpił zaszczytu przyjęcia najlepszych narodowych piłkarskich drużyn świata.

Dedykowany turniejowi Boeing 777-300ER obsłuży pierwszy międzynarodowy rejs 21 listopada. Maszyna producenta z Chicago w charakterystycznym malowaniu obsłuży loty QR095 i QR096 między Doha a Zurychem. Największe miasto Szwajcarii jest siedzibą FIFA (Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej), stąd wybór linii lotniczej z Kataru. Później jednak pojawią się w jego rozkładzie kolejne destynacje. 

– Jesteśmy nadzwyczajnie podekscytowani, że możemy w ten sposób celebrować udaną współpracą z FIFA i rolę gospodarza najbliższego mundialu, wprowadzając do naszej floty ten wyjątkowy samolot – podkreślił Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways. – Czujemy już narastające podniecenie, wynikające z faktu, że za dwa lata powitamy gości z całego świata w naszym kraju – stwierdził Al Baker.

– Gotowość Kataru do organizacji MŚ 2022 jest widoczna. Qatar Airways rozszerzyła ostatnio sieć do 100 miejsc docelowych, która do marca 2021 roku powiększy się do ponad 125 destynacji, przy rosnącej częstotliwości lotów, umożliwiającej pasażerom bezpieczne podróżowanie po całym świecie, kiedy chcą. Na międzynarodowym lotnisku Hamad, który jest również oficjalnym partnerem MŚ 2022, trwają przygotowania do spodziewanego wzrostu ruchu. Projekt rozbudowy portu zwiększy jego możliwości do obsługi ponad 58 milionów pasażerów rocznie do 2022 roku – podsumował prezes Qatar Airways.

Wcześniej przewoźnik z Bliskiego Wschodu poinformował o wznowieniu w najbliższych tygodniach rejsów długodystansowych do dziewięciu destynacji. Wśród nich jest Warszawa. Loty z Doha do stolicy Polski zaplanowano od 16 grudnia w częstotliwości trzech w tygodniu. Dwa dni później wystartują również w tej samej konfiguracji rejsy do Kijowa. Wznowienie dziewięciu ogłoszonych długodystansowych tras rozpoczęło 5 listopada gruzińskie Tbilisi, które obsługiwane jest raz w tygodniu. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony