Partner serwisu

Qatar Airways zacieśniają współpracę z Oman Air. Lepszy dostęp do 65 połączeń

Rafał Dybiński 30.12.2020

Qatar Airways zacieśniają współpracę z Oman Air. Lepszy dostęp do 65 połączeń
fot. Qatar Airways
Linie lotnicze Qatar Airways i Oman Air uzgodniły porozumienie w ramach rozszerzenia współpracy - poinformowano w oficjalnym komunikacie przewoźników z Bliskiego Wschodu.
Umowa "code-share" znacząco zwiększy liczbę połączeń dostępnych dla pasażerów znad Zatoki Perskiej. Podróżni korzystający z sieci Oman Air będą mieć możliwość zakupu biletów aż na 65 tras Qatar Airways, obejmujących destynacje w Afryce, obie Ameryki, Europę oraz region Azji i Pacyfiku. Dotychczas mieli tylko trzy takie opcje. Sprzedaż na dodatkowe rejsy rozpocznie od przyszłego roku.

- Cieszymy się z dalszej współpracy z Oman Air. Teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest zacieśnienie partnerstw strategicznych w całej branży, aby zoptymalizować naszą działalność. Chcemy zapewnić naszym wspólnym klientom jeszcze więcej korzyści - podkreślił Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways. - Jesteśmy zachwyceni rozszerzeniem tej współpracy, która ułatwi loty turystom z całego świata do naszego malowniczego, pięknego i gościnnego kraju. Umowa "code-share" to tylko pierwszy krok i czekamy z niecierpliwością na kolejne formy zacieśnienia tego strategicznego partnerstwa - dodał Abdulaziz Al Raisi, prezes Oman Air.

Qatar Airways odebrały jesienią trzy nowe airbusy A350-1000, zwiększając flotę samolotów tej wersji już do 52 maszyn. Średni wiek każdej z nich nie przekracza 30 miesięcy. Ze względu na kryzys wywołany wirusem COVID-19 i niższy popyt na podróże powietrzne narodowe linie lotnicze Kataru uziemiły wszystkie samoloty A380. Według zarządzających przewoźnikiem z Doha eksploatacja tak dużych maszyn nie jest aktualnie uzasadniona z punktu widzenia ochrony środowiska.

Siatka połączeń Qatar Airways, które zaprezentowały pod koniec listopada mundialowe malowanie swojego Boeinga 777-300ER, obejmuje obecnie ponad 110 destynacji. Do końca marca 2021 roku ma ich być 129. Katar będzie w 2022 roku gospodarzem najbliższych piłkarskich mistrzostw świata, czyli najważniejszej sportowej imprezy globu, jaka jest organizowana co cztery lata. Kraj z Półwyspu Arabskiego po raz w historii dostąpił zaszczytu przyjęcia najlepszych futbolowych narodowych drużyn globu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony