Partner serwisu

Qatar Airways wznowią rejsy do Adelajdy

Rafał Dybiński 10.08.2020

Qatar Airways wznowią rejsy do Adelajdy
fot. Piotr Bożyk
Qatar Airways wznowią od 16 sierpnia rejsy powietrzne do Adelajdy. Stolica stanu Australii Południowej będzie już piątą destynacją linii lotniczej na tym kontynencie. Żaden inny przewoźnik na świecie nie tylu miejsc docelowych w Australii.
Qatar Airways nawet podczas kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 nie zawiesiły lotów do Melbourne, Perth i Sydney. Linia lotnicza z Bliskiego Wschodu nawet w trakcie pandemii uruchomiła jeszcze rejsy do Brisbane. To świadczy o tym, jak strategicznie ważnym rynkiem dla przewoźnika jest Australia.

Oprócz pasażerskich 23 loty cargo

Rejsy do Adelajdy realizowane będą dwa razy w tygodniu, a obsłuży je airbus A350-900, oferujący 36 miejsc w klasie biznes i 247 w klasie ekonomicznej. Po wznowieniu lotów pasażerskich do stolicy Australii Południowej będzie w sumie już 25 rejsów tygodniowo z Kataru, w tym aż 23 cargo, przewożących 700 ton ładunków pilnej potrzeby w ciągu siedmiu dni.

Qatar Airways poza dwoma pasażerskimi lotami w tygodniu do Adelajdy oferują aktualnie również codzienne połączenia z Melbourne i Sydney, a także cztery razy w tygodniu do Perth i trzy razy w tygodniu do Brisbane. Linie lotnicze znad Zatoki Perskiej będą w sumie realizować już 23 połączenia w tygodniu do Australii.

Qatar Airways ze względu na kryzys wywołany wirusem COVID-19 i spadek popytu na podróże powietrzne podjęły decyzję o uziemieniu swojej floty airbusów A380, ponieważ według sterników przewoźnika eksploatacja tak dużych samolotów na obecnym rynku nie jest uzasadniona komercyjnie i środowiskowo. Najważniejsze strategicznie trasy dalekodystansowe do obu Ameryk, Europy oraz regionów Azji i Pacyfiku obsługuje obecnie 49 maszyn A350 i trzydzieści boeingów 787.

Wyraz wielkiego zaufania i pozytywny krok w procesie odnowy 

– Cieszymy się, że możemy wznowić usługi dla Adelajdy, podkreślając nasze stałe zaangażowanie na rynku australijskim w tym trudnym okresie. Jesteśmy dumni, że byliśmy jedną z nielicznych linii lotniczych, która nigdy nie zawiesiła rejsów na ten kontynent, a nawet rozszerzyła działalność w Australii podczas kryzysu. Wznowienie usług do Adelajdy i niedawne uruchomienie nowych lotów do Brisbane świadczy o naszym długoterminowym zaangażowaniu w Australii – podkreślił Akbar Al Baker, prezes przewoźnika znad Zatoki Perskiej.

– Jestem bardzo zadowolony, że Qatar Airways uruchomiły trasę do Adelajdy. To pomimo ograniczeń podróży z powodu wirusa COVID-19 zapewni turystom z zagranicy nowe połączenie z Australią Południową – przyznał Simon Birmingham, minister inwestycji, handlu i turystyki kraju z południowej półkuli globu.

– To wyraz wielkiego wotum zaufania dla Australii Południowej i pozytywny krok w procesie odnowy po otwarciu naszych granic. Dzięki lotom Qatar Airways do Adelajdy możemy nadal utrzymywać kontakt i obsługiwać ważne rynki w Europie – podsumował Steven Marshall, premier Australii Południowej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony