Partner serwisu

Qatar Airways wznawiają trzy trasy do Arabii Saudyjskiej

Rafał Dybiński 11.01.2021

Qatar Airways wznawiają trzy trasy do Arabii Saudyjskiej
fot. Qatar Airways
Linie lotnicze Qatar Airways wznowiły loty do Arabii Saudyjskiej. Oba kraje z Półwyspu Arabskiego połączą trzy trasy. To efekt dyplomatycznego przełomu i zakończenia regionalnego konfliktu.
Przewoźnik z Kataru od poniedziałku 11 stycznia oferuje bezpośrednie rejsy do Rijadu. Od czwartku 14 stycznia port lotniczy Hamad w Doha zyska połączenie do Dżuddy, natomiast od soboty 16 stycznia listę wznowionych destynacji uzupełni Dammam.

Wszystkie loty do Arabii Saudyjskiej będą obsługiwane wyłącznie przez samoloty szerokokadłubowe, takie jak boeingi 777-300 i 787-8 oraz airbusy A350. Rejsy do Rijadu i Dammam postanowiono realizować codziennie, natomiast do Dżuddy zaplanowano w częstotliwości czterech w tygodniu.

Pasażerowie z Arabii Saudyjskiej zyskają w ten sposób możliwość połączeń poprzez największą sieć tras na Bliskim Wschodzie. Qatar Airways gwarantują bowiem aktualnie loty do 110 destynacji na całym świecie, oferując każdego tygodnia ponad 800 międzynarodowych rejsów.

- Cieszy nas bardzo pozytywny wynik rozmów szczytu Rady Współpracy Zatoki Perskiej i decyzja Arabii Saudyjskiej o otwarciu wszystkich granic z Katarem - podkreślił Akbar Al Baker, prezes narodowego przewoźnika z Bliskiego Wschodu. Dyplomatyczny przełom w regionie został zakończony na początku stycznia bieżącego roku. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony