Partner serwisu

Qatar Airways wznowiły loty do Helsinek

Rafał Dybiński 29.07.2020

Qatar Airways wznowiły loty do Helsinek
fot. Piotr Bożyk
Qatar Airways wznowiły w środę 29 lipca rejsy do Helsinek – poinformowano w oficjalnym komunikacie linii lotniczych z Bliskiego Wschodu. Rejsy do stolicy Finlandii będą realizowane trzy razy w tygodniu.
Linie lotnicze znad Zatoki Perskiej zostaną w ten sposób jedynym przewoźnikiem z Bliskiego Wschodu, który obsłuży cztery stolice państw Skandynawii.

Qatar Airways będą z końcem bieżącego miesiąca oferować w sumie 22 loty tygodniowo na północ Europy. Oprócz trasy do stolicy Finlandii przewoźnik narodowy Kataru obsłuży codzienne rejsy do Oslo i Sztokholmu oraz pięć razy w tygodniu do Kopenhagi.

– Cieszymy się, że Helsinki wracają do naszej sieci. To jest ważny znak ożywienia na nordyckim rynku turystycznym. Czekamy z niecierpliwością na zwiększenie naszego oferowania w tym regionie, aby wesprzeć w ten sposób odbudowę turystyki i handlu w nordyckich krajach – podkeślił Akbar Al Baker, prezes przewoźnika znad Zatoki Perskiej.

Qatar Airways jest liderem w sektorze międzynarodowych przewozów lotniczych. Do końca lipca sieć linii z Bliskiego Wschodu rozszerzy się do ponad 500 rejsów tygodniowo do 75 miejsc docelowych w Afryce, Azji, Ameryce Północnej oraz Europie.

Linie lotnicze znad Zatoki Perskiej ze względu na kryzys wywołany wirusem COVID-19 i spadek popytu na podróże powietrzne podjęły decyzję o uziemieniu swojej floty airbusów A380, ponieważ eksploatacja tak dużych samolotów na obecnym rynku nie jest uzasadniona komercyjnie i środowiskowo. Najważniejsze strategicznie trasy dalekodystansowe do obu Ameryk, Europy oraz regionów Azji i Pacyfiku obsługuje obecnie 49 maszyn A350 i trzydzieści boeingów 787.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony