Partner serwisu

Qatar Airways powróci Dreamlinerem do Warszawy

Avgeek 15.06.2020

Qatar Airways powróci Dreamlinerem do Warszawy
fot. Piotr Bożyk
Jak już wcześniej informowaliśmy, Qatar Airways poinformowały o wznowieniu od 1 lipca br. połączenia z Dohy do Warszawy. Rejsy obsłużą boeingi B787-8 Dreamliner, a nie jak wcześniej planowano airbusy A320.
Według wstępnych informacji przez dwa letnie miesiące, czyli przynajmniej do 31 sierpnia, przewoźnik z Bliskiego Wschodu zaoferuje cztery loty w tygodniu między stolicą Kataru i Polski. Rejs QR260 w stronę Półwyspu Arabskiego odleci w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele o godz. 18:00. Połączenie obsłużą boeingi B787-8 Dreamliner, a nie jak wcześniej planowano airbusy A320. Dreamlinery katarskiego przewoźnika zabierają na pokład 254 pasażerów: 22 w klasie biznes oraz 232 w klasie ekonomicznej. Prawdopodobnie przewoźnik podjął decyzję o większym samolocie jak nadal utrzymują się wskazania GIS o pozostawieniu połowy miejsc wolnych.

Warto dodać, że specjalna oferta Qatar Airways - "Travel with Confidence" gwarantuje ważność biletu przez dwa lata od daty jego wystawienia. Ponadto możliwa jest bezpłatna zmiana daty podróży. Bilet będzie można wymienić na voucher, który również zachowa dwuletnią ważność. Najważniejszą informacją jest jednak pełny zwrot opłaty w przypadku odwołania rejsu. Promocja obowiązuje do końca tego roku.

Qatar Airways została uznana najlepszą linią lotniczą 2019 roku przez portal zajmujący się oceną linii lotniczych i lotnisk - Skytrax. Przewoźnik z Kataru zwyciężył również w kategorii "najlepsza klasa biznesowa na świecie". Członek globalnego sojuszu "Oneworld", przed wybuchem pandemii, umożliwiał pasażerom 1450 codziennych rejsów do ponad tysiąca portów lotniczych w ponad 160 krajach, wykorzystując maszyny B787, B777, A350, A380, A319, a także A320 i A330. Dysponując flotą ponad 250 samolotów najszybciej rozwijająca się linia lotnicza świata miała dodać do swojej rosnącej sieci w 2020 roku takie miejsca jak Osaka w Japonii, Santorini w Grecji, Dubrownik w Chorwacji, Ałmaty i Nur-Sultan w Kazachstanie, Akra w Ghanie, Cebu na Filipinach, Lyon we Francji, Trabzon w Turcji, Siem Reap w Kambodży i Luanda w Angoli.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony