Partner serwisu

Qatar Airways: Loty z Dohy do Warszawy dwa razy dziennie

Redakcja 10.10.2017

Qatar Airways: Loty z Dohy do Warszawy dwa razy dziennie
fot. Qatar Airways
Od 14 grudnia loty na trasie Warszawa-Doha będą odbywać się dwa razy dziennie. Zwiększona częstotliwość będzie jednak obowiązywać tylko przez okres zimowy, czyli do marca 2018.
Obecnie połączenia te są realizowane za pośrednictwem airbusów A330-200, które na trasie polsko-katarskiej będą latać 14 razy w tygodniu. Rotacje QR 261/262 będą wykonywane airbusami A320, natomiast pozostałe airbusami A330-200. Przewoźnik zwiększy także częstotliwość lotów na trasie z Dohy do Pragi, na której obecnie raz dziennie latają airbusy A320. Od 14 grudnia br. połączenie będzie obsługiwane dwa razy dziennie. Obie rotacje będą wykonywane airbusami A320.

Tym samym linie kontynnują ekspansję na rynek Europy Środkowo-Wschodniej. W lipcu br. poinformowały o powiększeniu liczby lotów ze stolicy Rosji (21). Z końcem sierpnia samoloty Qatar Airways zaczęły też latać do Skopje i Pragi. Więcej będzie również bezpośrednich połączeń z Belgradu.

Obchodzące w tym roku dwudziestolecie Qatar Airways cieszą się dobrą sytuacją finansową. Ich zysk netto za ostatni rok wzrósł o ponad 21%, a przychody – o ponad 10% w stosunku rok do roku.

Qatar Airways posiada 20 proc. udziałów w koncernie IAG oraz 10 proc. w LATAM Group. Na początku miesiąca poinformował też o zakończeniu procesu przejęcia 49-proc. udziałów włoskiej linii lotniczej Meridiana.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony