Partner serwisu

Qatar Airways Cargo pomogły w przelocie lwów do RPA

Redakcja/inf. pras. 08.05.2021

Qatar Airways Cargo pomogły w przelocie lwów do RPA
fot. Qatar Airways Cargo
Qatar Airways Cargo dotrzymały obietnicy, złożonej organizacji pozarządowej Warriors of Wildlife (WOW) i pomogły w bezpłatnym przelocie lwów do ich naturalnego środowiska. Sukces operacji to efekt sześciu miesięcy ciężkiej pracy, w którą zaangażowanych było ponad 50 pracowników.
29 kwietnia rezerwaty przyrody Kouga i Swinburne w Republice Południowej Afryki powitały trzy lwy, jedną lwicę i trzy młode. Drapieżne koty odbyły trzydniową podróż z Kijowa przez Doha do Johannesburga. Wszystkie są zdrowe.

Bezpłatny transport dzikich zwierząt z powrotem do ich naturalnego środowiska był obietnicą, złożoną przez Qatar Airways Cargo w ramach inicjatywy "Rewild the Planet". – To było poważne przedsięwzięcie, zwłaszcza na tak dużym dystansie. Mogliśmy jednak liczyć na zespoły Qatar Airways Cargo. Odegrali kluczową rolę. Bez nich te siedem lwów nadal przebywałoby w niewoli w okropnych warunkach. Dlatego dziękuję w ich imieniu – podkreślił Lionel De Lange, założyciel i dyrektor WOW.

Transport dzikich zwierząt wymagał ścisłej współpracy między określonymi służbami zespołów Qatar Airways Cargo i personelem organizacji pozarządowej, który dbał o dobre samopoczucie zwierząt podczas całej podróży. Na każdym etapie obecni byli opiekunowie z zakładu Live Animals Qatar Airways Cargo, którzy utrzymywali stałą więź z lwami. – Mam wielki podziw i szacunek dla Lionela oraz jego personelu za wszystkie ich wysiłki, aby dzikie zwierzęta mogły powrócić do natury – skomentował Guillaume Halleux, Chief Officer Cargo Qatar Airways Cargo.

Przetransportowane lwy żyły w niewoli od lat i nigdy nie będą w stanie przystosować się do życia na wolności. Spędzą następne kilka miesięcy na chronionym obszarze, w którym po prostu nauczą się odkrywać przyrodę. Następnie trafią do znacznie większego rezerwatu przyrody, gdzie będą chronione i pielęgnowane do końca życia.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony