Partner serwisu

Qatar Airways Cargo dostarczyło 5000 ton ładunków pilnej potrzeby

Rafał Dybiński 09.04.2020

Qatar Airways Cargo dostarczyło 5000 ton ładunków pilnej potrzeby
fot. Piotr Bożyk
Qatar Airways Cargo przetransportowało ponad 5000 ton produktów medycznych do dotkniętych pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 regionów na całym świecie – poinformował przewoźnik z Kataru w oficjalnym komunikacie.
Dostarczony ładunek pilnej potrzeby, który trafił do Szanghaju, Kantonu, Paryża, Amsterdamu, Maskatu, Kuwejtu, Delhi, Pekinu i Melbourne, odpowiada około 500 w pełni załadowanym frachtowcom Boeinga 777.

– Teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest wspieranie światowego handlu, zapewniając dostawy podstawowych towarów i niezbędnej pomocy na całym świecie. Jestem wdzięczny władzom portów lotniczych, obsłudze naziemnej, agentom ładunków i rządom na całym świecie, którzy pomogli nam zwiększyć nasze usługi w celu zaspokojenia zapotrzebowania na fracht w tym wrażliwym czasie – wyznał Akbar Al Baker, dyrektor generalny Qatar Airways.

– Chciałbym również podziękować wielu naszym wieloletnim klientom komercyjnym, którzy wsparli nas, aby nadać priorytet przesyłkom pomocy humanitarnej do dotkniętych regionów, respektując ich istniejące uzgodnienia handlowe. Wszyscy jesteśmy w tym czasie razem i cieszymy się, że możemy służyć społecznościom na całym świecie w tym trudnym momencie – dodał Al Baker.

Przewoźnik znad Zatoki Perskiej zaznaczył, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa załodze i ładunku, wdrożył specjalne procedury obsługi naziemnej, aby zapewnić minimalny kontakt między personelem i przestrzeganie wytycznych dotyczących dystansu społecznego. Wszystkie nasze frachtowce i samoloty pasażerskie są wyposażone w maski ochronne na twarz, rękawiczki i środki dezynfekujące dla załogi, a cała załoga i personel są regularnie poddawani kontroli bezpieczeństwa. Ponadto linia lotnicza z Kataru utrzymuje najwyższe możliwe standardy higieny, które obejmują regularną dezynfekcję samolotów, a także stosowanie środków czyszczących zalecanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) i Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Flota Qatar Airways Cargo obejmuje dwa frachtowce Boeinga 747-8, 21 frachtowców Boeinga 777 i pięć frachtowców Airbusa A330. Głównym hubem jest Doha, stolica kraju znad Zatoki Perskiej. Qatar Airways została uznana najlepszą linią lotniczą 2019 roku przez międzynarodową organizację transportu lotniczego Skytrax. Przewoźnik z Kataru zwyciężył również w kategorii "najlepsza klasa biznesowa na świecie". Członek globalnego sojuszu "Oneworld", przed wybuchem pandemii, umożliwiał pasażerom 1450 codziennych rejsów do ponad tysiąca portów lotniczych w ponad 160 krajach, wykorzystując maszyny B787, B777, A350, A380, A319, a także A320 i A330. Dysponując flotą ponad 250 samolotów najszybciej rozwijająca się linia lotnicza świata miała dodać do swojej rosnącej sieci w 2020 roku takie miejsca jak Osaka w Japonii, Santorini w Grecji, Dubrownik w Chorwacji, Ałmaty i Nur-Sultan w Kazachstanie, Akra w Ghanie, Cebu na Filipinach, Lyon we Francji, Trabzon w Turcji, Siem Reap w Kambodży i Luanda w Angoli.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo