Partner serwisu

Qantas zwiększy o ponad 1000 proc. liczbę lotów na trasie Sydney – Melbourne

Rafał Dybiński 11.11.2020

Qantas zwiększy o ponad 1000 proc. liczbę lotów na trasie Sydney – Melbourne
Fot. Qantas Media
Najbardziej ruchliwa trasa lotnicza w Australii, pomiędzy Sydney a Melbourne, zostanie pod koniec listopada ponownie udostępniona podróżnym. To efekt opanowania drugiej fali pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w stanie Wiktoria.
Rząd Nowej Południowej Walii zezwolił na wznowienie rejsów pasażerskich do stolicy sąsiedniego regionu od 23 listopada. Linie lotnicze Qantas szybko zapowiedziały radykalnie zwiększenie liczby połączeń na jednej z najbardziej popularnych krajowych tras na świecie.

Narodowy przewoźnik Australii oferuje aktualnie jedynie dziesięć rejsów w tygodniu między Sydney a Melbourne. Opanowanie drugiej fali pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w stanie Wiktoria pozwoli na zwiększenie liczby tych lotów aż do 117 tygodniowo!

Cztery inne trasy z Nowej Południowej Walii do sąsiedniego regionu zostaną uruchomione najpóźniej 7 grudnia. To da w sumie 141 rejsów każdego tygodnia między tymi stanami Australii.

Wzrost liczby lotów między Sydney a Melbourne pozwoli zwiększyć krajowe oferowanie Qantas z 30 do 40 proc. Narodowy przewoźnik Australii przywróci do użytku więcej uziemionych samolotów, co jest równoznaczne z powrotem do pracy wielu urlopowanych lub nawet zwolnionych wcześniej osób.

Qantas przed wybuchem pandemii obsługiwały dziennie ponad 100 lotów dziennie na wszystkich trasach między Nową Południową Walią a Wiktorią. W szczytowym okresie tegorocznego kryzysu liczba lotów między tymi stanami spadła nawet do jednego na dobę. Niektóre popularne trasy krajowe nadal są zamknięte. Stany Australia Zachodnia i Queensland nadal blokują wznowienie połączeń z obszaru Sydney. - To nie jest podejście oparte na realistycznej ocenie ryzyka - uważa Andrew David, szef planowania sieci krajowych i międzynarodowych Qantas.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony