Partner serwisu

Qantas wznowią w lipcu trasy do USA, RPA i Wielkiej Brytanii. Pominięty Nowy Jork

Rafał Dybiński 05.01.2021

Qantas wznowią w lipcu trasy do USA, RPA i Wielkiej Brytanii. Pominięty Nowy Jork
Fot. Qantas
Linie lotnicze Qantas planują wznowić rejsy międzynarodowe za sześć miesięcy. Tak wynika z systemu rezerwacji narodowego przewoźnika Australii, oferującego znów od lipca 2021 roku połączenia do Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.
Wcześniej spodziewano się, że oba kierunki powrócą do harmonogramu lotów najwcześniej w październiku. Niektórzy zakładali nawet jeszcze gorsze scenariusze, mówiące o pełnym 2021 roku bez takich tras. Wdrażanie programów szczepień i szybkie testy na lotniskach ułatwiły jednak podjęcie bardziej odważnych decyzji.

Obecnie jedyne połączenia międzynarodowe, które obsługują Qantas, dotyczą Nowej Zelandii, która świetnie poradziła sobie z powstrzymaniem drugiej fali pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Narodowy przewoźnik Australii zrezygnował niedawno z planów wznowienia rejsów do Japonii, Singapuru i Hongkongu, które miały powrócić 29 marca.

– Kontynuujemy przegląd sytuacji związanej z wirusem COVID-19 i aktualizujemy nasz rozkład lotów. Dostosowaliśmy sprzedaż naszych kolejnych międzynarodowych usług, które pojawia się ponownie od lipca przyszłego roku – oświadczył rzecznik Qantas dla "Executive Traveller".

Jednym z godnych uwagi miejsc, które zostały jednak pominięte w zaktualizowanym harmonogramie narodowego przewoźnika Australii, jest Nowy Jork. Wcześniej Dreamlinery Qantas obsługiwały trasy do Los Angeles i portu JFK w największym ośrodku Stanów Zjednoczonych. Nie zostaną wznowione również rejsy z Brisbane do lotniska Chicago-O'Hare. Zawieszone pozostaną także loty z Sydney do Santiago w Chile. Wznowione zostaną za to rejsy bez międzylądowania z największego miasta Nowej Południowej Walii do Johannesburgu w Republice Południowej Afryki.

Australijski rząd federalny zawarł umowę zakupu 10 mln dawek szczepionki Pfizer-BioNTech i około 54 mln dawek szczepionki Oxford-AstraZeneca. Zezwolenie regulacyjne dla obu szczepionek spodziewane jest na początku lutego bieżącego roku. Obie szczepionki wymagają podania dwóch dawek – startera i dawki przypominającej w odstępie od dwóch do czterech tygodni.

Szczepionka na wirusa COVID-19 będzie podawana bezpłatnie wszystkim mieszkańcom Australii. Pierwsze dawki trafią do pracowników służby zdrowia, a następnie do osób starszych oraz tych o wysokim ryzyku. Cała populacja kraju zostanie zaszczepiona do października 2021 roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony