Partner serwisu

Qantas wznowią rejsy do Londynu i Los Angeles. Kolejne kierunki w grudniu

Rafał Dybiński 19.10.2021

Qantas wznowią rejsy do Londynu i Los Angeles. Kolejne kierunki w grudniu
Fot. Qantas
Linie lotnicze Qantas wznowią od 1 listopada międzykontynentalne loty między Sydney a Londynem i Los Angeles - poinformował w oficjalnym komunikacie narodowy przewoźnik Australii.
Decyzja jest efektem osiągnięcia przez stan Nowa Południowa Walia wymaganej odporności (przynajmniej 80 proc. zaszczepionej populacji - przyp. red.) oraz zniesienia obowiązku kwarantanny dla przylatujących podróżnych do Sydney, którzy będą w pełni zaszczepieni.

– Tysiące naszych pilotów i członków personelu pokładowego pragną wrócić do pracy i są zachwyceni tym komunikatem – przekonuje Alan Joyce, prezes Qantas.

– Minie jeszcze dużo czasu, zanim podróże międzynarodowe wróci do normy, ale to jest fantastyczny początek. Zniesienie kwarantanny dla w pełni zaszczepionych jest rozsądnym podejściem i zbliża Nową Południową Walię do wielu innych miast na świecie – dodał Joyce.

Rejsy z Sydney do Londynu i Los Angeles obsłużą boeingi 787-9. Dreamlinery narodowego przewoźnika Australii pięć razy w tygodniu dolecą do stolicy Anglii z międzylądowaniem w Darwin, natomiast cztery razy w tygodniu do największego miasta w Kalifornii.

Qantas dopiero na połowę grudnia planują wznowienie rejsów z Sydney do Singapuru i Vancouver, a także na Fidżi. Linie lotnicze z południowej półkuli zastrzegają sobie jednak jeszcze możliwość przesunięć dat inauguracji tych nowych połączeń.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony