Partner serwisu

Qantas przejmuje krajowe trasy Virgin Australia

Rafał Dybiński 17.09.2020

Qantas przejmuje krajowe trasy Virgin Australia
Fot. Qantas
Linie lotnicze Qantas zwiększą liczbę krajowych lotów regionalnych kosztem wycofujących się z takich tras Virgin Australia.
Narodowy przewoźnik, który wcześniej zapowiedział wstrzymanie rejsów międzynarodowych aż do połowy przyszłego roku, uruchomi loty z Brisbane w stanie Queensland do Port Macquarie w Nowej Południowej Walii. Trasę obsłuży pięć razy w tygodniu turbośmigłowiec Bombardiera Q400. Pasażerowie Qantas zyskają w ten sposób ponad 700 miejsc każdego tygodnia.

Virgin Australia podjęły w tym samym czasie decyzję o rezygnacji z tras do i z portów Albury, Ayers Rock, Cloncurry, Hervey Bay, Mildura, Tamworth i Port Macquarie, które przejmie właśnie krajowy konkurent, bardziej odporny na kryzys wywołany wirusem COVID-19.

– Jako narodowy przewoźnik i zarazem największe linie lotnicze w kraju mamy do odegrania ważną rolę w napędzaniu turystyki i pomaganiu branży w całym procesie odnowy. Wiemy również, jak ważne są podróże lotnicze dla społeczności regionalnych, mieszkańców i osób podróżujących służbowo. Cieszymy się, że możemy wspierać klientów w zakresie ciągłej komunikacji tam, gdzie jest popyt – podkreślił John Gissing, prezes QantasLink, której głównym konkurentem wydają się być teraz Regional Express Airlines.

Virgin Australia przed pandemią obsługiwały trasę Brisbane-Port Macquarie nawet siedem razy w tygodniu. Loty realizowano za pomocą Fokkera 70. Przed rokiem na tym odcinku przewoźnik z Queensland przewiózł 35400 pasażerów, co było wzrostem o 1 proc. w stosunku do poprzednich dwunastu miesięcy. – Popyt na krajowe podróże jest jeszcze znacznie stłumiony. Planowanie nowych regionalnych tras jest kolejnym kierunkiem w procesie odnowy. Dzięki temu będziemy mogli przywrócić do zajęć większą liczbę pracowników – dodał John Gissing.

Qantas zastrzega, że uruchomienie trasy z Brisbane do Port Macquarie jest uzależnione tylko od otwarcia granic stanowych. Rząd Queensland zakazał przemieszczania się do Nowej Południowej Walii 8 sierpnia, aby zapobiec w ten sposób rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Ograniczenia prawdopodobnie będą obowiązywać jedynie do początku października. Z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 zmarło dotychczas tylko sześć osób w Queensland i 52 w Nowej Południowej Walii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony