Partner serwisu

Qantas nie wznowi lotów międzynarodowych do lipca 2021 roku

Rafał Dybiński 01.07.2020

Qantas nie wznowi lotów międzynarodowych do lipca 2021 roku
Fot. Qantas
Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zmusi Qantas do wznowienia lotów międzynarodowych dopiero w połowie 2021 roku. Tak przynajmniej twierdzi prezes narodowego przewoźnika powietrznego Australii Alan Joyce.
Szef największej linii lotniczej z subkontynentu nie przewiduje poprawy sytuacji przez najbliższe dwanaście miesięcy. Według niego międzynarodowe usługi wrócą dopiero w lipcu przyszłego roku.

Walcząc o przetrwanie Qantas odesłał na bezpłatne urlopy sześć tysięcy osób, czyli piątą część swojej siły roboczej, uziemiając także prawie 100 samolotów, czyli większość floty, w tym dwanaście Airbusów A380, które gwarantowały komfort podróży podczas rejsów międzykontynentalnych.

– Strata miliardów dolarów przychodów pozostawia nam niewielki wybór, jeśli chcemy ocalić jak najwięcej miejsc pracy w perspektywie długoterminowej – podkreślił Joyce.

– Przez kilka lat musimy stać na pozycji, w której przychody będą znacznie niższe, a to oznacza, że w krótkim okresie staniemy się mniejszą linią lotniczą – zaznaczył szef przewoźnika powietrznego z subkontynentu, który skupi się w najbliższych miesiącach na krajowych trasach.

– Planujemy wznowić w lipcu 40 proc. naszych lotów w Australii sprzed wybuchu pandemii. Ten rok miał być świętem Qantas w naszej stuletniej historii. Najwyraźniej jednak nie wyjdzie nam zgodnie z planem – dodał rozgoryczony Joyce.

Trzyletni plan narodowego przewoźnika powietrznego Australii zakłada zatrudnienie na poziomie 22 tys. osób do czerwca 2022 roku. Qantas aktualnie posiada 29 tys. pracowników.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo