Partner serwisu

Qantas i Virgin Australia zwiększają liczbę lotów po rządowym wsparciu

Rafał Dybiński 19.04.2020

Qantas i Virgin Australia zwiększają liczbę lotów po rządowym wsparciu
fot. Qatar Airways
Rząd Australii przeznaczy kolejne 105 milionów dolarów na subsydiowanie krajowych usług lotniczych – informuje serwis "Simple Flying". Qantas i Virgin Australia zareagowały na wyczekiwane wsparcie zwiększeniem liczby lotów w rozkładzie.
– Prosimy nadal Australijczyków o pozostanie w domach, dopóki będzie to konieczne. Zapewniamy jednak bezpieczny i niedrogi dostęp pasażerom, którzy muszą podróżować, w tym naszym niezbędnym pracownikom, takim jak personel medyczny pierwszej linii i personel obronny, a także wspieramy przepływ niezbędnych ładunków, takich jak medycyna krytyczna i środki ochrony indywidualnej – podkreślił wicepremier kraju Michael McCormack.

Rząd Australii przekazał w ostatnim czasie już 676 mln dolarów na lokalny sektor lotnictwa, ale wcześniej odmówił udzielenia pożyczki 890 mln dolarów Virgin Australia. Nowe fundusze przeznaczone są na utrzymanie usług między stanowymi stolicami a centrami regionalnymi. Wicepremier wyraźnie wspomniał w swoim oświadczeniu o takich miejscach jak Albury, Alice Springs, Coffs Harbour, Dubbo, Kalgoorlie, Mildura, Port Lincoln, Rockhampton, Tamworth, Townsville i Wagga Wagga.

Virgin Australia normalnie obsługuje rejsy do wszystkich tych centrów, z wyjątkiem Port Lincoln i Dubbo. Zaktualizowany rozkład przewoźnika pominął jednak niektóre wyżej wymienione destynacje, co wzbudza niezadowolenie krajowych decydentów. Cała Tasmania i Terytorium Północne oraz szereg innych ośrodków regionalnych i wiejskich nie zostały uwzględnione w nowym harmonogramie.

Qantas natomiast będzie teraz obsługiwał ponad 160 lotów tygodniowo do wszystkich stolic i 36 regionalnych miejsc docelowych. Oprócz tras głównych narodowe linie lotnicze koncentrują się na regionalnych miejscach docelowych, które znajdują się w odległości ponad dwóch godzin jazdy od najbliższego węzła komunikacyjnego.

Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, że Qantas przywróci do eksploatacji co najmniej jeden A330. Dołączy w ten sposób do obecnej zmniejszonej floty operacyjnej samolotów Dash 8s, A320s i Boeing 737s. A330 prawdopodobnie powróci na trasy międzykontynentalne do Perth. Narodowy przewoźnik w przeciwieństwie do swojego krajowego konkurenta poleci zarówno do Tasmanii (Hobart i Launceston), jak i na Terytorium Północne, gdzie dotrze do Darwin i Alice Springs.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony