Partner serwisu

Przygraniczny port w Użhorodzie wznowi regularne loty

Rafał Dybiński 25.09.2020

Przygraniczny port w Użhorodzie wznowi regularne loty
fot. Uzhhorod International Airport
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział podpisanie umowy o wznowieniu prac modernizacyjnych na lotnisku w Użhorodzie - informuje stacja "CFTS".
- Podczas mojej wizyty na Słowacji planowane jest zawarcie porozumienia, które pozwoli na wznowienie regularnych lotów do Użhorodu - powiedział Zełenski w wywiadzie dla słowackiej gazety "Hospodarske Noviny".

Pas startowy portu historycznej stolicy Rusi Zakarpackiej kończy się na granicy Ukrainy ze Słowacją. Samoloty zmuszone są przez to do startów i lądowań w przestrzeni powietrznej sąsiedniego kraju.

Do normalnego funkcjonowania lotniska w Użhorodzie niezbędne jest więc porozumienie międzyrządowe Ukrainy i Słowacji. Taka umowa pozwoli określić warunki korzystania z części przestrzeni powietrznej sąsiedniego państwa i zapewni dogodne funkcjonowanie ukraińskich służb nawigacji i ruchu lotniczego.

Międzynarodowe lotnisko w Użhorodzie oferowało przed wybuchem pandemii krajowe połączenia do Kijowa, zarówno do portu Boryspol, jak i Żuliany, a także międzynarodowe rejsy do Budapesztu. Wszystkie loty zostały zawieszone 3 stycznia. Przed rokiem port historycznej stolicy Rusi Zakarpackiej obsłużył 2782 pasażerów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony