Partner serwisu

Prezydencka Rada Bezpieczeństwa z udziałem PAŻP

inf. pras 24.03.2022

Prezydencka Rada Bezpieczeństwa z udziałem PAŻP
fot. PAŻP
Nowe technologie były tematem posiedzenia Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Naukowcy i eksperci wielu dziedzin, w tym lotnictwa, cyberbezpieczeństwa, służb i wojska spotkali się w Belwederze, by rozmawiać o wpływie nowoczesnych rozwiązań na bezpieczeństwo państwa.
Jednym z głównych tematów, obok systemów satelitarnych i wpływu impulsów elektromagnetycznych na działanie urządzeń elektronicznych, znalazły się systemy bezzałogowych statków powietrznych. Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Janusz Janiszewski zaprezentował funkcjonalności systemu koordynacji lotów dronów PansaUTM, a także plany związane z jego implementacją na wojskowych wieżach kontroli ruchu lotniczego oraz wykorzystania go do monitorowania polskich granic.

Niepewna sytuacja międzynarodowa, z jaką mamy do czynienia, pokazała, jak ważne jest wdrażanie do systemu bezpieczeństwa państwa nowych technologii – powiedział prezes PAŻP, Janusz Janiszewski i podkreślił, że Agencja dąży do zacieśnienia współpracy z wojskiem i dostarczenia systemu, który umożliwi rozwój działalności bezzałogowców na znacznie szerszą skalę.

PansaUTM został wdrożony operacyjnie w Polsce w 2020 roku. Jest jedynym w Europie, certyfikowanym systemem koordynacji lotów dronów, który działa obecnie na wszystkich cywilnych wieżach kontroli ruchu lotniczego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony